Στον τελικό μέσω… Ζερβοχωρίου ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας

Τον τίτλο του φαβορί επιβεβαίωσε ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας, ο οποίος πέρασε εύκολα από το Ζερβοχώρι στον δεύτερο ημιτελικό του Κυπέλλου της ΕΠΣ Ημαθίας νικώντας με 4-1 τον τοπικό Άτλα.

Έτσι, οι «ασπρόμαυροι» πήραν το δεύτερο εισιτήριο για τον τελικό της διοργάνωσης, όπου θα αντιμετωπίσουν τη Νάουσα που κέρδισε με 2-1 την Ειρηνούπολη.

Αγωνιστικά, ο ΠΑΟΚ ήταν ανώτερος και μόλις στο 12’ πήρε το προβάδισμα στο σκορ με τον Χαρισούδη, ενώ ο ίδιος παίκτης δέκα λεπτά αργότερα έγραψε το 2-0 για τους φιλοξενούμενους.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης οι γηπεδούχοι μείωσαν το σκορ με τον Σιδηρόπουλο και ξαναμπήκαν προσωρινά στο ματς, αλλά οι Αλεξανδρινοί με δύο ακόμη τέρματα των Σ. Κίτσα (72’) και Μαρτσέλου (80’) έφτασαν χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία στη νίκη - πρόκριση.