Άνετη νίκη για την Κ19 της ΒΕΡΟΙΑΣ επί του Απόλλωνα Λάρισας (φωτο)

Μια άνετη νίκη εξασφάλισε η ομάδα της ΒΕΡΟΙΑΣ στο πρωτάθλημα U19 της SL2, κερδίζοντας για την 3η αγωνιστική στην έδρα της την ομάδα του Απόλλωνα Λάρισας με σκορ 3-0.

Η Βεροιώτικη ομάδα άνοιξε το σκορ στο 25΄ με σουτ του Καρασαρίδη μέσα από την περιοχή και αποτέλεσε και το σκορ που βρήκε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίχτες της ΒΕΡΟΙΑΣ δημιούργησαν και άλλες ευκαιρίες και κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους στο 65΄με τον Τσέα που πλάσαρε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και να καθορίσουν και το τελικό σκορ του αγώνα 3-0 με ωραίο πλασέ επίσης του Γιαγτζίδη.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν μόνο μία ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο, με ένα σουτ που πέρασε δίπλα από την εστία της ΒΕΡΟΙΑΣ.

Ο αγώνας διεξήχθη στο γήπεδο του Ταγαροχωρίου.

ΣΥΝΘΕΣΗ ΒΕΡΟΙΑΣ (Α. Ανθυμιάδης): Αδαμίδης Θ., Χαβιαρόπουλος, Καρασαρίδης, Σουπιάδης, Τέγος Α, Γιαγτζιδης, Τέγος Τ, Παναγιωτίδης, Χοχλιούρος, Κετόγλου, Γαλόπουλος.. Έπαιξαν επίσης και οι :Τσέας , Λαφάρας , Φούγιας, Τούφας, Αδαμίδης Α.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ: Μπάκαρος, Τεμπεκίρης Θεοχάρης, Παπανικολάου, Τερζούδης Μόκας, Μήλιγκας, Παρασκευούδης, Κούρτη, Μπιθύζης, Αγριοδήμος.