Γ' Εθνική: «Αγκαλιά» με την άνοδο Αγροτικός Αστέρας και Παναχαϊκή!

Ο Αγροτικός Αστέρας αναδείχτηκε νικητής με 2-0 στο ντέρμπι με τον ΠΑΟ Ρουφ στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής των μπαράζ ανόδου της Γ’ Εθνικής, προσπερνώντας τον στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Ευόσμου κατάφερε να «καθαρίσει» το «τρίποντο» από το πρώτο ημίχρονο, με τον Σαρβανίδη να ανοίγει το σκορ μόλις στο 9’ και να αποβάλλεται με κόκκινη κάρτα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων! Στο 37' ο Μελισσόπουλος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με δυνατό σουτ.

Σημαντική νίκη πήρε και η Παναχαϊκή, ξανά με 1-0, αυτή την φορά απέναντι στην Ηλιούπολη. Οι Αχαιοί είδαν στο 10 την κεφαλιά του Τσακμάκη να σταματάει στο δεξί δοκάρι του Τσάκαλου. Ωστόσο, στο 74ο λεπτό, ο Κυβελίδης πέτυχε το νικητήριο τέρμα για την ομάδα του.

Στο τρίτο παιχνίδι της ημέρας, Ηρακλής Λάρισας και Μακεδονικός αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς γκολ.