ΒΕΡΟΙΑ: Συνέτριψε την Αριδαία η Κ20 (φωτο) - Τι έκαναν Κ16, Κ15 και Κ12

Στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ20 της SL2, η ΒΕΡΟΙΑ συνέτριψε με σκορ 4-0 τον Αλμωπό Αριδαίας στο αθλητικό κέντρο Ταγαροχωρίου.

Οι "κυανέρυθροι" έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο προηγήθηκαν 3-0 (7'-17' Χερίδης, 35'Λαζεκίδης), ενώ κατέβασαν... στροφές στην επανάληψη, χωρίς να δώσουν όμως δικαίωμα στους φιλοξενούμενους να τους απειλήσουν.

Αντίθετα, οι Βεροιώτες πέτυχαν ένα ακόμη τέρμα στο 75' με τον Μπεκιαρίδη, ο οποίος είχε και δοκάρι στο 70'.

Να σημειώσουμε ότι από το 60' οι γηπεδούχοι αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Ισαακίδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο ίδιο λεπτό, για διαμαρτυρία!

ΣΥΝΘΕΣΗ ΒΕΡΟΙΑΣ (Ανθυμιάδης Τάσος): Βάντσης, Καραγιάννης (46΄Γιαγτζίδης), Φωτόπουλος (70΄Χοχλιούρος), Καρασαρίδης, Τασιόπουλος, Βασιλειάδης (60΄Μιχαηλίδης), Ισαακίδης, Λαζεκίδης, Περπερίδης (46΄Χαβιαρόπουλος), Χερίδης, Τσέας (73΄Μπεκιαρίδης).

ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ Κ16 και Κ12, έχασε η Κ15

Η ομάδα Κ16 της ΠΑΕ ΒΕΡΟΙΑ συνέτριψε το Καμποχώρι με 12-0, η Κ15 έχασε 3-0 στην Θεσσαλονίκη από τον Μακεδονικό, ενώ η Κ12 επικράτησε 5-1 επίσης στην Θεσσαλονίκη του ΠΑΟΚ Σταυρού.