![Δύο χρυσά και ένα αργυρό για τον "ΗΜΑΘΙΩΝΑ" στο Πανελλήνιο Ju-Jitsu](/media/k2/items/cache/fe40d07bc0dc8a93c10b26a018d402d5_XL.jpg)
- ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ
- Posted
- Διαβάστηκε 454 φορές
Δύο χρυσά και ένα αργυρό για τον "ΗΜΑΘΙΩΝΑ" στο Πανελλήνιο Ju-Jitsu
Σε ένα κατάμεστο γήπεδο στο κλειστό γυμναστήριο άνω Λιοσίων πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα και πρόκριση στο παγκόσμιο πρωτάθλημα με τη συμμέτοχη 600 αθλητών/τριων από όλη την Ελλάδα.
Ο αθλητικές σύλλογος Βέροιας ΗΜΑΘΙΩΝ συμμετείχε με 5 αθλητές/τριες και κατάφερε να αποσπάσει 2 χρυσά και 1 αργυρό μετάλλιο και στα δυο αγωνιστικά συστήματα FIGHTING και NE-WAZA καθώς και την και πρόκριση για το παγκόσμιο πρωτάθλημα…
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που πραγματοποίησε η Πανελληνιά Ομοσπονδία του Ζιου-Ζιτσου βραβεύτηκε ο αθλητής του συλλόγου μας ΗΛΙΑΣ ΚΟΡΟΜΠΙΛΗΣ ο οποίος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο και την εισαγωγή του στην τριτοβάθμια εκπαίδευση άνευ εξετάσεων στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα στη Σουηδία το 2014.
Αναλυτικα:
Kορομπίλης Ηλίας Χρυσό μετάλλιο FIGHTING Χρυσό μετάλλιο NE-WAZA
Θεοδωρίκας Ιωάννης Αργυρό μετάλλιο NE-WAZA
Σουλίδης Απόστολος 4η θέση FIGHTING
Βλαχομήτρου Ηρώ 4η θέση FIGHTING
Κωνσταντινοπούλου Ελίζα 4η θέση FIGHTING
Το ΔΣ του συλλόγου συγχαίρει τους αθλητές/τριες για τις επιδόσεις και για το αγωνιστικό τους ήθος.