Δεν τα κατάφερε ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ στις Συκιές

Την εκτός έδρας ήττα με σκορ 26-24 (ημίχρονο 13-11) γνώρισε η ομάδα χάντμπολ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ από τον Φοίβο Συκεών, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Α1 ανδρών.

Οι Βεροιώτες έχουν παράπονα από τους διαιτητές του αγώνα που σε κρίσιμα σημεία τους αδίκησαν με τις αποφάσεις τους, ενώ οι γηπεδούχοι με τη νίκη τους αυτή βρίσκονται πλέον πολύ κοντά στην αποφυγή των πλέι άουτ, αφού έφτασαν τους 16 πόντους, όσους έχουν Δούκας και ΙΕΚ Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ.

Η ομάδα του Ευθύμη Πιπελίδη είχε συνέχεια το προβάδισμα, ειδικότερα στο δεύτερο ημίχρονο και στο τέλος παρά την πίεση των φιλοξενούμενων διατήρησε το προβάδισμα.

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-2, 6-4, 7-7, 10-10, 13-11 (ημχ.), 16-13, 18-13, 20-16, 22-20, 24-21, 26-24

ΦΟΙΒΟΣ (Ευθύμης Πιπελίδης): Κότσιφας, Παπαγεωργίου, Σαουλίδης 1, Πίτσιος 1, Μέτσης 1, Βότσης 3, Μπαλαμός 4, Αποστολίδης 9, Ναουμίδης, Σεϊρεκίδης 2, Κοπαϊδης, Ντουλματζής, Χατζηβακαλέλης, Χατζηαγαπίου 4, Μισυρλής, Παρασκευαϊδης.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Χρήστος Τζουβάρας): Ευαγγελόπουλος, Κωστακίδης 1, Ζλατάνος, Βραζάλιτσα 4, Αρβανιτίδης, Μιχαηλίδης, Δομπρής, Μπαντής 4, Μάντζος, Κορωνάς Κ., Σανίκης 4, Δραγκόλας 3, Ζευγαρόπουλος, Δεληγιάννης 2, Κορωνάς Θ., Παπαδόπουλος 6.

Διαιτητές: Κατσίκης- Μιχαηλίδης

Κόκκινη: 46:30 Χρήστος Τζουβάρας (ενώ είχε δεχτεί δίλεπτη συνέχισε να διαμαρτύρεται λέγοντας «μετά από ένα χρόνο που ήρθατε πάλι τα ίδια κάνετε» και καθώς αποχωρούσε για την κερκίδα είπε: «είσαι κομπλεξικός και το δείχνεις»).

Δίλεπτα: 7-7, πέναλτι: 2/3-2/3

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ Ο ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΗΝ "ΚΕΡΚΙΔΑ" ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ 02/03...