Αντιστάθηκε για ένα ημίχρονο ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ στον Π.Α.Ο.Κ.

Δεν κατάφερε να φύγει με ένα θετικό αποτέλεσμα από την συμπρωτεύουσα η ομάδα χάντμπολ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ, καθώς ηττήθηκε με 31-23 από τον Π.Α.Ο.Κ. για την 17η αγωνιστική της Α1 ανδρών.

Οι «ερυθρόλευκοι» πάλεψαν το ματς μόνο στο πρώτο ημίχρονο και στην επανάληψη παραδόθηκαν στην ανωτερότητα των γηπεδούχων.

Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες 12-12, αλλά στο δεύτερο οι γηπεδούχοι με επιμέρους σκορ 7-1 ξέφυγαν με 19-13 (40') και ουσιαστικά «καθάρισαν» το ματς.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα το πρώτο γκολ του Βαγγέλη Αραμπατζή με τη φανέλα του ΠΑΟΚ, που ήταν και το γκολ με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό σκορ.

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-4, 6-5, 8-6, 10-9, 12-12 (ημχ), 15-12, 19-13, 23-16, 26-18, 28-21, 31-23.

ΠΑΟΚ (Νίκος Γεωργιάδης): Παλάσκας 5, Γουργούμης, Τσίλης 6, Νικολαϊδης 1, Κοκκώνης 2, Ιωαννίδης, Μπουκοβίνας, Πετρίδης 1, Αλβανός 7, Τσακίρης 6, Κωστακίδης, Κεσίδης Β., Κεσίδης Σ. 2, Ζάγκας, Τσαμουρίδης, Αραμπατζή.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Χρήστος Τζουβάρας): Ευαγγελόπουλος, Κωστακίδης 2, Ζλατάνος, Βραζάλιτσα 2, Αρβανιτίδης, Μιχαηλίδης, Δομπρής 6, Μπαντής 3, Αποστολίδης, Σανίκης 3, Δραγκόλας 2, Κορωνάς Θ., Παπαδόπουλος 4, Δεληγιάννης 1, Μάντζος, Ζευγαρόπουλο.

Διαιτητές Πατιός - Τσιάνας Δίλεπτα 5-3, Πέναλτι 2/2 - 5/5