Πέρασε εύκολα από το Κιλκίς ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ

Σημαντικό «διπλό» πέτυχε η ομάδα χάντμπολ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ Βέροιας στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Α1 ανδρών.

Οι «ερυθρόλευκοι» πέρασαν εύκολα από το Κιλκίς επικρατώντας με σκορ 37-24 του τοπικού ΓΑΣ, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο (επιμέρους σκορ 21-8)!

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες (16-16), αλλά στο επανάληψη ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ μπήκε πιο δυνατά και άφησε για 17 λεπτά χωρίς γκολ τους γηπεδούχους!

Μετά από αυτή τη νίκη, οι Βεροιώτες πλησίασαν την Α.Ε.Κ. στο -3.

Τα 5λεπτα: 3-2, 5-7, 7-10, 9-12, 13-13, 16-16 (ημχ.), 16-19, 16-23, 16-27, 19-31, 21-35, 24-37

ΚΙΛΚΙΣ (Γιάννης Λαζαρίδης): Κοτανίδης, Δούγιας 6, Γιαβασίδης, Δεληγιάννης, Δημάκης 4, Παπαδόπουλος Αθ. 1, Σισμανίδης 1, Κοβλακάς, Τασέφσκι 3, Χόντο 3, Ασίκης, Λασκάκης, Μέγκας 3, Σαλαβασίδης 3, Μαυρόπουλός.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Χρήστος Τζουβάρας): Ευαγγελόπουλος, Κωστακίδης 2, Ζλατάνος, Βραζάλιτσα 8, Αρβανιτίδης 1, Μιχαηλίδης 1, Δομπρής 5, Μπαντής, Αποστολίδης 1, Κορωνάς Κ., Σανίκης 2, Δραγκόλας 7, Δεληγιάννης 2, Κορωνάς Θ., Ζευγαρόπουλος 1, Παπαδόπουλος 8.

Διαιτητές: Πατιός- Τσιάνας, Δίλεπτα: 3- 3, Πέναλτι: 1/3–0/0.