Ήττα στα... σημεία για τον Φέρωνα Βέροιας στις Συκιές

Την ήττα με 30-28 γνώρισε ο Φέρωνας Βέροιας στις Συκιές Θεσσαλονίκης από την Εκμάθηση Αθλημάτων, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Α2 ανδρών στο χάντμπολ.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ με τους γηπεδούχους να προηγούνται 17-15 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη οι Βεροιώτες προηγήθηκαν στο 45' με 22-20, όμως η Εκμάθηση ισοφάρισε γρήγορα σε 23-23, για να φτάσει τελικά στη νίκη με 30-28.

Ο Φέρωνας παρά την ήττα του, μόνο με "αυτοκτονία" θα χάσει την 4η θέση στη βαθμολογία και θα αντιμετωπίσει στα πλέι οφ τον Φοίβο Συκεών.

Πεντάλεπτα: 2-4, 8-6, 9-8, 12-12, 15-14, 17-15 (ημίχρονο), 18-18, 19-20, 20-22, 23-23, 27-25, 30-28.

Διαιτητές: Τσιάνας - Πήττας

Δίλεπτα 3-1. Πέναλτι 1/1 - 1/4

ΕΚΜΑΘΗΣΗ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ (Υετιων Στέλιος): Μεγγίδης, Χαραλαμπάκης, Καράγγελος 6, Κυριμλίδης, Κουτσοκώστας 1, Τζινέβης 5, Ιλερης 6, Πετρίδης 1, Μπαμπέκης 1, Μπουλούκης, Γιαννακίδης 6, Λόγιας, Παπαμάρκος, Γαλανός 1, Αχιλιάς 3, Λυμπούδης.

ΦΕΡΩΝΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Τάσος Χατζηπαρασίδης): Μαρκάκης 1, Ζαμανής 1, Χρ. Ταπάντζης 7, Μαυρίδης 4, Αλ.Ταπαντζης, Σιουκιούρογλου 1, Αγερίδης, Βασιλειάδης, Στεφανόπουλος, Καμπάς, Κερλίδης 2, Μπαλτζής, Καραγεωργίου 1, Χατζηπαναγιωτίδης 6, Φιλιππίδης 1, Τζωρτζίνης 4.