Εντός έδρας ήττα του Φιλίππου από τον Φαίακα Κέρκυρας

Στα πλαίσια του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος της Α2 Ανδρών / 2ος όμιλος, για την 19η αγωνιστική, διεξήχθη το απόγευμα της Κυριακής 2 Απριλίου στο ΔΑΚ Μακροχωρίου ο αγώνας μεταξύ Φιλίππου Βέροιας και Φαίακα Κέρκυρας.

Η φιλοξενούμενη ομάδα προηγήθηκε στο σκορ από τα πρώτα λεπτά δημιουργώντας πολύ καλή «απόσταση» από τους γηπεδούχους.

Ο Φαίακας προηγήθηκε στο ημίχρονο με 16-12 και νίκησε 34-26 με πρώτο σκορερ τον Κακαφίκα που πέτυχε 8 γκολ.

Από τον Φίλιππο Βέροιας, 7 γκολ πέτυχε ο Διδασκάλου.

Ο Φίλιππος Βέροιας παρόλο που προσπάθησε να πλησιάσει στο σκορ, δεν τα κατάφερε και ο αγώνας έληξε με σκορ 26-34 υπέρ του Φαίακα.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ: [Ανέστης Δομπρής], Δεληγιάννης 2, Βλάχος 5, Διδασκάλου 7, Δεληχρήστος, Κούγιας, Κ.Μαυρίδης 4, Δομπρής 1, Δ.Μαυρίδης, Τσαγγαρός 1, Ζέζιος 4, Τόκας, Πασίδης, Οικονομίδης, Μανούδης 2.

ΦΑΙΑΚΑΣ: [Κωνσταντίνος Μιχαλάκης], Χαραλαμπίδης, Τσίλης 9, Τσιλιμπάρης, Κακαφίκας, Κουλούρης, Δημητρέλλος, Κορακιανίτης 1, Κόντης 3, Δ.Δελλής 5, Πιτός 2, Κοσκινάς, Ζέρβας, Προβατάς, Νάστος, Ν.Δελλής, Κυπριώτης.

Δίλεπτα 1-2. Πέναλτι 0/1-0/0.