''Πετούν'' οι πιτσιρικάδες του Φέρωνα Βέροιας!

Ο Φέρωνας Βέροιας απέδειξε σε ακόμα ένα παιχνίδι του στην Β' Εθνική ότι έχει θαυμάσια ομάδα και πέρασε και από την Καστοριά με 30-15.

Οι γηπεδούχοι έμειναν για ένα ημίχρονο στο ρυθμό του αγώνα, αλλά, στην επανάληψη υποχρεώθηκαν σε επιμέρους σερί 15-0 σε βάρος τους από τους νεαρούς αντιπάλους τους, καθώς, έμειναν χωρίς γκολ στην επίθεση για 27 λεπτά.

Δοθέντος βέβαια ότι η Καστοριά παίζει με σοβαρές ελλείψεις, η προσπάθεια της δεν είναι απλώς φιλότιμη αλλά και άξια αναγνώρισης.

Τα πεντάλεπτα : 2-3, 5-7, 7-8, 8-10, 9-11, 11-12 ( ημίχρονο ), 11-16, 11-21, 11-22, 11-24, 11-27, 15-30.

Διαιτητές: Πήτας-Νικολαϊδης