Ήττα για τις γυναίκες του Ζαφειράκη από τον Εθνικό Κοζάνης

Την ήττα γνώρισε η γυναικεία ομάδα χάντμπολ του Ζαφειράκη από την σαφώς πιο έμπειρη ομάδα του “Εθνικού” Κοζάνης την περασμένη Κυριακή 30/10 με σκορ 21-36.

Από τα πρώτα λεπτά του αγώνα φάνηκε η ανωτερότητα της φιλοξενούμενης ομάδας που προηγήθηκε στο σκορ εξ αρχής και, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των αθλητριών της Νάουσας, έμεινε πρωτοπόρος στο σκορ για όλη την  διάρκεια του αγώνα.

Στο πρώτο ημίχρονο παρόλα αυτά οι αθλήτριες του Ζαφειράκη μαχητικά μπόρεσαν και κράτησαν μικρή τη διαφορά του σκορ.

Στο δεύτερο μισό του αγώνα η διαφορά ξέφυγε στα 15 γκολ με την ομάδα της Κοζάνης να δείχνει την δυναμική της.

Τα 5λεπτα: 02-01, 02-09, 04-09, 08-11, 09-13, 12-18 (ημ.), 14-20, 15-20, 16-20, 17-30, 18-34, 21-36 (τελ.)

Ζαφειράκης: : Κοτζαχρήστου 5, Κώστα 3,  Καϊμακάνη, Ντερβίσι , Κυριακίδου 6, Μαργιοκάϊ  5, Αχμέτι , Αλαΐτση 1, Μισιρλή 1, Ψαρρά, Παπαφώτη , Τζιάτζιου,Τσαρμούχα.

Εθνικός Κοζάνης: Πούχια, Σιάτρα, Τότσκα, Γκιάτα Μ. 5, Γκιάτα Π.6, Φλώρου Β. 7,Καραγιαννίδου Α. 3, Ταρνανίδου Μ.4, Καραγιώργου, Χατζηθεοδωρίδου, Χατζησαββίδου 3, Κωτίδου 5, Πατιού 1, Ασλανίδου 2, Δινοπούλου , Στεφανίδου