Το πρόγραμμα των πρωταθλημάτων χάντμπολ

Η ΟΧΕ ανακοίνωσε το πρόγραμμα των πρωταθλημάτων χάντμπολ ανδρών και γυναικών, για το διάστημα 5 έως και 9 Νοεμβρίου.

Ο Ζαφειράκης για την 6η αγωνιστική της Handball Premier, αγωνίζεται το Σάββατο 5/11 στη Δράμα με αντίπαλο την τοπική ομάδα, ενώ ο Φέρωνας Βέροιας την Κυριακή 6/11 αγωνίζεται για την Β' Εθνική στην Καστοριά.

Αναλυτικά:

Σάββατο 5 Νοεμβρίου 2022

Handball Premier (6η αγωνιστική)
Νέα Κίος 16:00, Διομήδης Άργους- ΑΕΣΧ Πυλαίας
(Τζαφερόπουλος- Λινάρδος, Ανταλής)
Ιωνικού 16:30, Ιωνικός Affidea- ΧΑΝΘ
(Πατιός- Τσιάνας, Αγγελίδης)
Κραχτίδης 18:00, Bianco Monte Δράμα- Ζαφειράκης Νάουσας
(Γράψας- Κυριακού, Κατσίκης)
ΟΑΚΑ 18:00, ΑΣΕ Δούκα- Αερωπός Έδεσσας ManDynamic
(Zήσης- Χαραλαμπίδης, Μίγκας)

Α2 Ανδρών
Κέρκυρας 16:00, Φαίακας Κέρκυρας- Αλέξανδρος Αξιούπολης
(Μαυρίδης- Λάσκαρης)
Πανοράματος 16:30, ΑΕΠ Πανόραμα- Φοίβος Συκεών
(Θεοδοσίου- Παπούλιας)
Βύρωνα 18:00, Δόξα Βύρωνα- Ακαδημία Πάτρας
(Σκλαβενίτης- Λεφάκης, Αντωνόπουλος)
Καματερού 20:00, Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων- Άρης Νίκαιας
(Πατιός- Τσιάνας, Αγγελίδης)
Σπίτι του Χάντμπολ 21:00, Άρης Θ.- ΓΑΣ Κιλκίς
(Γκόγκας- Παπούλιας)
Κερατσινίου 21:30, Ολυμπιακός Κερατσινίου- Αθηναϊκός
(Μερτινιάν- Τόλιος, Τσάκωνας)

Β’ Ανδρών
Κραχτίδης 20:00, ΓΕ Δράμας- Πανσερραϊκός
(Σαπανίδης- Ηλιάδης)
Κορωπίου 20:00, Δίας Μοσχάτου- ΓΣ Παπασιδέρης
(Μυλωνάς- Δαμάσκος)
Καματερού 21:45 Ασπίδα Αγ. Αναργύρων- Ιδομενέας Γαλατά
(Ψύλλος- Γιαβρούτας)

Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2022

Α2 Ανδρών
Μετς 14:45, Πήγασος Κυψέλης- Ποσειδών Λουτρακίου
(Γερουλάνος- Γερουλάνος)
Νέας Ιωνίας 16:30, ΟΦΝ Ιωνίας- Πανελλήνιος
(Καρυδάκης- Γιακαλής, Τσάκωνας)

Α2 Γυναικών
Γιαννιτσών 16:00, Μέγας Αλέξανδρος- Απόλλων Σταυρούπολης
(Βαγγελτζίκης- Τορνικίδης)

Β’ Ανδρών
Λαμίας 16:00, Αμφικτύονες Λαμίας- ΑΕ Χαλανδρίου
(Παλαμιώτης- Καποτάς)
Πολιτείας 17:00, ΑΟ Πολιτείας- Ιδομενέας Γαλατά
(Δρακόπουλος- Παπαπαύλου)
Καστοριάς 17:00, ΑΟΑ Καστοριάς- Φέρωνας Βέροιας
(Πήτας- Νικολαϊδης)
Άρτας 18:00, Αναγέννηση Άρτας- Άρτα Χάντμπολ 2015
(Αβράμης- Χρόνης)
Ιλισίων 18:00, Ηλυσιακός- Κένταυρος
(Βήτας- Μπράμου)
Πανοράματος 19:00, Μακεδών- Πόντιοι Κιλκίς
(Εφραιμίδης- Νικόλας)

Τετάρτη 9 Νοεμβρίου 2022

Handball Premier (6η αγωνιστική)
Σπίτι του Χάντμπολ 18:00, ΠΑΟΚ- ΑΕΚ
(Πατιός- Τσιάνας, Κατσίκης- Μεϊμαρίδης)
Βριλησσίων 19:30, ΕΣΝ Βριλησσίων- Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή
(Τόλιος- Λεφάκης, Κυριακούλιας)

Α2 Ανδρών
Αξιούπολης 20:30, Αλέξανδρος Αξιούπολης- Εκμάθηση
(Θεοδοσίου- Βαγγελτζίκης)