Χάντμπολ: To πρόγραμμα της Α2 Ανδρών 2022-2023

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος χάντμπολ της Α2 χάντμπολ ανδρών, με τον Φίλιππο Βέροιας που μετέχει στον δεύτερο όμιλο, να αντιμετωπίζει στην πρεμιέρα εκτός έδρας το Κιλκίς.

Αναλυτικά:

Α' όμιλος 

1η Αγωνιστική (08.10.2022)
Δόξα Βύρωνα - Πήγασος Κυψέλης
Ακαδημία Πάτρας - ΟΦΝ Ιωνίας
Άρης Νικαίας - HC Σαλαμίνα
Ποσειδών Λουτρακίου - Αθηναϊκός
Πανελλήνιος - Πολυνίκης Ναυπλίου
Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων - Ολυμπιακός Κερατσινίου

2η Αγωνιστική (15.10.2022)
Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων - Δόξα Βύρωνα
Πήγασος Κυψέλης - Ακαδημία Πάτρας
ΟΦΝ Ιωνίας - Άρης Νικαίας
HC Σαλαμίνα - Ποσειδών Λουτρακίου
Αθηναϊκός - Πανελλήνιος
Ολυμπιακός Κερατσινίου - Πολυνίκης Ναυπλίου

3η Αγωνιστική (29.10.2022)
Ακαδημία Πάτρας - Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων
Άρης Νικαίας - Πήγασος Κυψέλης
Ποσειδών Λουτρακίου - ΟΦΝ Ιωνίας
Πανελλήνιος - HC Σαλαμίνα
Πολυνίκης Ναυπλίου - Αθηναϊκός
Δόξα Βύρωνα - Ολυμπιακός Κερατσινίου

4η Αγωνιστική (05.11.2022)
Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων - Άρης Νικαίας
Δόξα Βύρωνα - Ακαδημία Πάτρας
Πήγασος Κυψέλης - Ποσειδών Λουτρακίου
ΟΦΝ Ιωνίας - Πανελλήνιος
HC Σαλαμίνα - Πολυνίκης Ναυπλίου
Ολυμπιακός Κερατσινίου - Αθηναϊκός

5η Αγωνιστική (19.11.2022)
Ποσειδών Λουτρακίου - Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων
Άρης Νικαίας - Δόξα Βύρωνα
Πανελλήνιος - Πήγασος Κυψέλης
Πολυνίκης Ναυπλίου - ΟΦΝ Ιωνίας
Αθηναϊκός - HC Σαλαμίνα
Ακαδημία Πάτρας - Ολυμπιακός Κερατσινίου

6η Αγωνιστική (26.11.2022)
Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων - Πανελλήνιος
Δόξα Βύρωνα - Ποσειδών Λουτρακίου
Ακαδημία Πάτρας - Άρης Νικαίας
Πήγασος Κυψέλης - Πολυνίκης Ναυπλίου
ΟΦΝ Ιωνίας - Αθηναϊκός
Ολυμπιακός Κερατσινίου - HC Σαλαμίνα

7η Αγωνιστική (03.12.2022)
Πολυνίκης Ναυπλίου - Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων
Πανελλήνιος - Δόξα Βύρωνα
Ποσειδών Λουτρακίου - Ακαδημία Πάτρας
Αθηναϊκός - Πήγασος Κυψέλης
HC Σαλαμίνα - ΟΦΝ Ιωνίας
Άρης Νικαίας - Ολυμπιακός Κερατσινίου

8η Αγωνιστική (10.12.2022)
Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων - Αθηναϊκός
Δόξα Βύρωνα - Πολυνίκης Ναυπλίου
Ακαδημία Πάτρας - Πανελλήνιος
Άρης Νικαίας - Ποσειδών Λουτρακίου
Πήγασος Κυψέλης - HC Σαλαμίνα
Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΟΦΝ Ιωνίας

9η Αγωνιστική (17.12.2022)
HC Σαλαμίνα - Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων
Αθηναϊκός - Δόξα Βύρωνα
Πολυνίκης Ναυπλίου - Ακαδημία Πάτρας
Πανελλήνιος - Άρης Νικαίας
ΟΦΝ Ιωνίας - Πήγασος Κυψέλης
Ποσειδών Λουτρακίου - Ολυμπιακός Κερατσινίου

10η Αγωνιστική (14.01.2023)
Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων - ΟΦΝ Ιωνίας
Δόξα Βύρωνα - HC Σαλαμίνα
Ακαδημία Πάτρας - Αθηναϊκός
Άρης Νικαίας - Πολυνίκης Ναυπλίου
Ποσειδών Λουτρακίου - Πανελλήνιος
Ολυμπιακός Κερατσινίου - Πήγασος Κυψέλης

11η Αγωνιστική (21.01.2023)
Πήγασος Κυψέλης - Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων
ΟΦΝ Ιωνίας - Δόξα Βύρωνα
HC Σαλαμίνα - Ακαδημία Πάτρας
Αθηναϊκός - Άρης Νικαίας
Πολυνίκης Ναυπλίου - Ποσειδών Λουτρακίου
Πανελλήνιος - Ολυμπιακός Κερατσινίου

Β' όμιλος 

1η Αγωνιστική (08.10.2022)
Φαίακας Κέρκυρας - ΑΕΠ Πανόραμα
Αλέξανδρος Αξιούπολης - Άρης Θεσσαλονίκης
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης - ΑΟ Κοζάνης
Φοίβος Συκεών - Αρχέλαος Κατερίνης
ΓΑΣ Κιλκίς - Φίλιππος Βέροιας

2η Αγωνιστική (15.10.2022)
Εκμάθηση Αθλημάτων - Φαίακας Κέρκυρας
ΑΕΠ Πανόραμα - Αλέξανδρος Αξιούπολης
Άρης Θεσσαλονίκης - Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
ΑΟ Κοζάνης - Φοίβος Συκεών
Αρχέλαος Κατερίνης - ΓΑΣ Κιλκίς

3η Αγωνιστική (29.10.2022)
Αλέξανδρος Αξιούπολης - Εκμάθηση Αθλημάτων
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης - ΑΕΠ Πανόραμα
Φοίβος Συκεών - Άρης Θεσσαλονίκης
ΓΑΣ Κιλκίς - ΑΟ Κοζάνης
Φίλιππος Βέροιας - Αρχέλαος Κατερίνης

4η Αγωνιστική (05.11.2022)
Εκμάθηση Αθλημάτων - Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
Φαίακας Κέρκυρας - Αλέξανδρος Αξιούπολης
ΑΕΠ Πανόραμα - Φοίβος Συκεών
Άρης Θεσσαλονίκης - ΓΑΣ Κιλκίς
ΑΟ Κοζάνης - Φίλιππος Βέροιας

5η Αγωνιστική (19.11.2022)
Φοίβος Συκεών - Εκμάθηση Αθλημάτων
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης - Φαίακας Κέρκυρας
ΓΑΣ Κιλκίς - ΑΕΠ Πανόραμα
Φίλιππος Βέροιας - Άρης Θεσσαλονίκης
Αρχέλαος Κατερίνης - ΑΟ Κοζάνης

6η Αγωνιστική (26.11.2022)
Εκμάθηση Αθλημάτων - ΓΑΣ Κιλκίς
Φαίακας Κέρκυρας - Φοίβος Συκεών
Αλέξανδρος Αξιούπολης - Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
ΑΕΠ Πανόραμα - Φίλιππος Βέροιας
Άρης Θεσσαλονίκης - Αρχέλαος Κατερίνης

7η Αγωνιστική (03.12.2022)
Φίλιππος Βέροιας - Εκμάθηση Αθλημάτων
ΓΑΣ Κιλκίς - Φαίακας Κέρκυρας
Φοίβος Συκεών - Αλέξανδρος Αξιούπολης
Αρχέλαος Κατερίνης - ΑΕΠ Πανόραμα
ΑΟ Κοζάνης - Άρης Θεσσαλονίκης

8η Αγωνιστική (10.12.2022)
Εκμάθηση Αθλημάτων - Αρχέλαος Κατερίνης
Φαίακας Κέρκυρας - Φίλιππος Βέροιας
Αλέξανδρος Αξιούπολης - ΓΑΣ Κιλκίς
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης - Φοίβος Συκεών
ΑΕΠ Πανόραμα - ΑΟ Κοζάνης

9η Αγωνιστική (17.12.2022)
ΑΟ Κοζάνης - Εκμάθηση Αθλημάτων
Αρχέλαος Κατερίνης - Φαίακας Κέρκυρας
Φίλιππος Βέροιας - Αλέξανδρος Αξιούπολης
ΓΑΣ Κιλκίς - Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
Άρης Θεσσαλονίκης - ΑΕΠ Πανόραμα

10η Αγωνιστική (14.01.2023)
Εκμάθηση Αθλημάτων - Άρης Θεσσαλονίκης
Φαίακας Κέρκυρας - ΑΟ Κοζάνης
Αλέξανδρος Αξιούπολης - Αρχέλαος Κατερίνης
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης - Φίλιππος Βέροιας
Φοίβος Συκεών - ΓΑΣ Κιλκίς

11η Αγωνιστική (21.01.2023)
ΑΕΠ Πανόραμα - Εκμάθηση Αθλημάτων
Άρης Θεσσαλονίκης - Φαίακας Κέρκυρας
ΑΟ Κοζάνης - Αλέξανδρος Αξιούπολης
Αρχέλαος Κατερίνης - Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
Φίλιππος Βέροιας - Φοίβος Συκεών