Κυρίαρχος ο Φίλιππος απέναντι στην Σαλαμίνα

Την τρίτη του νίκη στα πλέι άουτ της Handball Premier πανηγύρισε ο Φίλιππος Βέροιας, που επικράτησε της Σαλαμίνας με 33-24, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Β' φάσης.

Η ομάδα της Ημαθίας προηγούνταν στα πρώτα λεπτά, οι νησιώτες ισοφάρισαν, όμως μετά από το 20ο λεπτό ο Φίλιππος άρχισε να ξεφεύγει και στο ημίχρονο είχε προβάδισμα εννέα τερμάτων (21-12). Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι διατήρησαν τα ηνία και κυριάρχησαν.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33-24

Τα πεντάλεπτα: 4-2, 6-6, 10-9, 14-10, 17-10, 21-12 (ημίχρονο), 22-14, 24-17, 26-19, 29-22, 32-24, 33-24

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ: Μποροντάι, Κωστακίδης 4, Ρίζος 3, Μέχιτς 4, Εμμανουήλ, Σόφρανατς 2, Κουκουτσίδης 7, Καραγιοβάννης, Μούγιτς, Φιλόσογλου Β. 3, Άγκοβιτς 3, Παπαδόπουλος 5, Σαμάρσκι 1, Φιλόσογλου Κ., Παπαγιάννης 1, Τσαμήτρος

ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Μανούσος 1, Κουτσόπουλος 5, Πετράκος 1, Μπακαούκας 1, Αλαΐσκας, Ζαχαράκης, Τσαρπαλής, Χιώτης, Καρδάσης, Τρούλος 5, Τσομπανίδης 4, Βασιλόπουλος 1, Αποστολίδης, Δίπλαρος 5, Γεωργακόπουλος 1, Παπαδόπουλος

Διαιτητές: Σαπανίδης – Ηλιάδης, Δίλεπτα: 3-2, Πέναλτι: 2/3 – 0/1

Πηγή: greekhandball.com