Έχασε από τον Δούκα ο Ζαφειράκης στη Νάουσα

Σημαντική εκτός έδρας νίκη, την δεύτερή του στην Β' φάση, πανηγύρισε ο Δούκας, που επιβλήθηκε με 30-29, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Handball Premier.

Η ομάδα των Εκπαιδευτηρίων βρισκόταν μπροστά στο σκορ σε όλη την διάρκεια του ματς και στο 25ο λεπτό κατάφερε να προηγείται με οκτώ τέρματα διαφορά (7-15), ενώ στο ημίχρονο είχε προβάδισμα επτά γκολ (10-17).

Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος ο Ζαφειράκης βελτίωσε την απόδοσή του, μείωσε και πέντε λεπτά πριν από το φινάλε το σκορ ήταν 25-28. Η προσπάθεια των τελευταίων λεπτών, παρ' όλα αυτά, με σκοπό να αποφύγει την ήττα, δεν είχε αποτέλεσμα.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ - ΔΟΥΚΑΣ 29-30

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 3-6, 5-9, 6-11, 7-15, 10-17 (ημίχρονο), 13-18, 15-20, 18-25, 21-26, 25-28, 29-30

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ: Τσουκαλάς, Κανιζάι 9, Τζουβάρας, Τσαγκεράς, Θεοδωρόπουλος 7, Ρότζιος 4, Μπόλας 1, Πινακούδης, Αθανασίου, Πίτος, Γαλίτης, Ραντίσεβιτς, Μουραφετλής, Τσάτσας 6, Μάτοβιτς 2, Δασκαλόπουλος.

ΔΟΥΚΑΣ: Μαρκατάτος 2, Παγιάτης 3, Τσιγαρίδας 4, Κοβάνης, Τζανιδάκης, Γερουλάνος 3, Νικολίνταης, Πάνου 7, Ντούνης, Γιάντσα 4, Χαριτωνίδης, Αποστολίδης, Ιβάνοβιτς 4, Κολλύρης, Γιόσμου 1, Στεφανίτσης 2.

Διαιτητές: Λινάρδος-Νικολαΐδης, Δίλεπτα: 4-6, Πέναλτι: 1/1-3/3

Πηγή: greekhandball.com