Στην Πυλαία ο Φίλιππος, εκτός με Π.Α.Ο.Κ. ο Ζαφειράκης - Την Ιωνία υποδέχεται η Βέροια 2017

Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα και οι διαιτητές των πρωταθλημάτων χάντμπολ ανδρών και γυναικών.

Στην Handball Premier οι δύο Ημαθιώτικες ομάδες δίνουν το Σάββατο (11/12) δύσκολες εκτός έδρας αναμετρήσεις για την 11η αγωνιστική, με τον Φίλιππο να αντιμετωπίζει την Πυλαία και τον Ζαφειράκη τον ΠΑΟΚ.

Για την 2η αγωνιστική των πλέι οφ της Α1 Γυναικών η Βέροια 2017 υποδέχεται στις 18:00 τον ΟΦΝ Ιωνίας.

Αναλυτικά:

Παρασκευή 10 Δεκεμβρίου 2021

Β’ Ανδρών (5η αγωνιστική)

Καλλιθέας 22:00, Δίας Μοσχάτου- Έσπερος Καλλιθέας
(Βήτας- Μυλωνάς)

Σάββατο 11 Δεκεμβρίου 2021

Handball Premier (11η αγωνιστική)

ΟΑΚΑ 12:30, ΑΣΕ Δούκα- ΑΕΚ (ΕΡΤ3)
(Κινατζίδης- Φωτακίδης, Μίγκας)

Σπίτι του Χάντμπολ 17:15, ΠΑΟΚ- Ζαφειράκης Νάουσας
(Θεοδοσίου- Χαρίτσος, Κατσίκης)

Κέρκυρας 18:00, Φαίακας- Αερωπός Έδεσσας
(Γράψας- Κυριακού, Αγγελίδης)

Νέα Κίος 18:00, Διομήδης Άργους- HC Σαλαμίνα
(Μερτινιάν- Καρυδάκης, Δημάκης)

Σπίτι του Χάντμπολ 19:30, ΑΕΣΧ Πυλαίας- Φίλιππος Βέροιας
(Πατιός- Τσιάνας, Παρτεμιάν)

Μάνος Λοίζος 20:00, Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή- Ιωνικός Affidea
(Xαραλαμπίδης- Ζήσης, Ανταλής)

Α2 Ανδρών (7η αγωνιστική)

Προσοτσάνης 17:00, ΑΟ Προσοτσάνης- Κύκλωπες Αλεξ/πολης
(Σαπανίδης- Ηλιάδης)

Αμοιρίδης 18:00, Ασπίδα Ξάνθης- Φοίβος Συκεών
(Μπαλάκος- Ουζούνης)

Αξιούπολης 18:00, Αλέξανδρος- ΑΟ Ιωαννίνων
(Βαγγελτζίκης- Τορνικίδης)

Κατερίνης 18:00, Αρχέλαος- ΧΑΝΘ
(Μαυρίδης- Στεφανίδης)

Βύρωνα 18:00, Δόξα Βύρωνα- Αθηναϊκός
(Τόλιος- Φωκίτης, Mίγκας)

Ιλισίων 18:00, Ηλυσιακός- Πανιώνιος
(Δρακόπουλος- Λεφάκης)

Πανελληνίου 18:30, Πανελλήνιος- ΕΣΝ Βριλησσίων
(Σκλαβενίτης- Βήτας, Τσάκωνας)

Καματερού 20:00, Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων- ΟΦΝ Ιωνίας
(Παπαματθαίου- Χρηστίδη, Αντωνόπουλος)

Κορωπίου 20:00, ΓΣ Παπασιδέρης- Ποσειδών Λουτρακίου
(Γιακαλής- Σπηλιωτάκος)

Β’ Ανδρών (5η αγωνιστική)

ΔΑΚ Κιλκίς 16:00, Πόντιοι Κιλκίς- Φέρωνας Βέροιας
(Λάσκαρης- Τομίδης)

Κραχτίδης 20:00, ΓΕ Δράμας- ΑΕΠ Πανόραμα
(Σαπανίδης- Παρασκευούδης)

Σπίτι του Χάντμπολ 21:00, Άρης Θεσ/νικης- Απόλλων
(Νικόλας- Εφραιμίδης)

Α1 Γυναικών (2η αγωνιστική πλέι οφ)

Σπίτι του Χάντμπολ 15:00, ΠΑΟΚ Mateco- ΓΑΣ Καματερού
(Χαρίτσος- Θεοδοσίου, Σαμαράς)

Φιλίππειο 18:00, Βέροια 2017- ΟΦΝ Ιωνίας
(Νικολαϊδης- Λινάρδος, Σίσκου)

Α1 Γυναικών (2η αγωνιστική πλέι άουτ)

Κοζάνης 18:00, Εθνικός Κοζάνης- Αθηναϊκός
(Τζαφερόπουλος- Πήτας, Μπουγιάκας)

Α2 Γυναικών (4η αγωνιστική)

Κατερίνης 16:00, Ορφέας Κατερίνης- Ελπίδες Αμυνταίου
(Μαυρίδης- Στεφανίδης)

Α2 Γυναικών (5η αγωνιστική)

Βασιλικών 16:30, Ορφέας Σουρωτής- Βορέας Αλεξ/πολης
(Νικόλας- Παπούλιας)

Κυριακή 12 Δεκεμβρίου 2021

Α2 Ανδρών (7η αγωνιστική)

Ναυπλίου 19:30, Πολυνίκης- Ακαδημία Πάτρας
(Ψύλλος- Μπράμου)

Β' Ανδρών (2η αγωνιστική)

Κλαδισού Χανίων 13:00, Ιδομενέας Γαλατά- Ολυμπιακός Κερατσινίου
(Γερουλάνος- Γερουλάνος)

Β' Ανδρών (5η αγωνιστική)

Μετς 14:30, Πήγασος Κυψέλης- Αμφικτύονες
(Φωτακίδης- Σπηλιωτάκος)

Άρτας 16:00, Άρτα Χάντμπολ 2015- Αρίων Πτολεμαϊδας
(Στεφανίδης- Μαυρίδης)

Καστοριάς 16:00, ΑΟΑ Καστοριάς- Κερκυραϊκός
(Πήτας- Αγγελίδης)

Σπίτι του Χάντμπολ 19:00, Εκμάθηση- Μακεδών 
(Εφραιμίδης- Νικόλας)

Α1 Γυναικών (2η αγωνιστική πλέι  άουτ)

Σπίτι του Χάντμπολ 15:00, Honda Πανόραμα- ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού
(Νικολαϊδης- Λινάρδος, Δελόγλου)

Α2 Γυναικών (4η αγωνιστική)

Νάουσας 16:00, Ζαφειράκης Νάουσας- Φίλιππος Βέροιας
(Τομίδης- Κυριακού)

Βύρωνα 17:00, Δόξα Βύρωνα- Λεωνίδας 
(Γιακαλής- Λεφάκης)

Ναυπλίου 17:30, Πολυνίκης Ναυπλίου- Ακαδημία Πάτρας
(Ψύλλος- Μπράμου)

Α2 Γυναικών (5η αγωνιστική)

Καστοριάς 14:00, ΑΟΑ Καστοριάς- Κερκυραϊκός
(Πήτας- Αγγελίδης) 

ΟΑΚΑ 17:00, ΑΕΚ- Ηλιούπολη 2006
(Κινατζίδης- Μυλωνάς)

Σπίτι του Χάντμπολ 21:00, Απόλλων Σταυρούπολης- Άρης Θεσ/νικης
(Εφραιμίδης- Παπούλιας)

Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου 2021

Handball Premier (12η αγωνιστική)

Φιλίππειο 16:00, Φίλιππος Βέροιας- Φαίακας Κέρκυρας
Έδεσσας 18:00, Αερωπός Έδεσσας ManDynamic- ΠΑΟΚ
Νάουσας 18:00, Ζαφειράκης- Bianco Monte Δράμα
Ιωνικού 19:00, Ιωνικός Affidea- Διομήδης Άργους
ΟΑΚΑ 19:15 ΑΕΚ- Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή (ERTSPORTS)
Σαλαμίνας 20:30, HC Σαλαμίνα- Άρης Νικαίας OlympicDiagnostic

A2 Γυναικών (4η αγωνιστική)

Ηλιούπολης 21:30, Ηλιούπολη 2006- Άρης Νικαίας