Μοιρασιά στη Νάουσα

Χωρίς νικητής έληξε το ντέρμπι – όπως εξελίχθηκε – στην Νάουσα ανάμεσα στον Ζαφειράκη και τον Αερωπό Εδεσσας στον εξ αναβολής αγώνα για την 7η αγωνιστική της Handball Premier, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από έναν βαθμό μετά το ισόπαλο 22-22.

Με τον Γιώργο Θεοδωρόπουλο να σκοράρει τα μισά τέρματα του Ζαφειράκη οι Ναουσαίοι κατάφεραν να διατηρηθούν μέσα στο ματς – δείχνοντας να ξεπερνούν και τα προβλήματα που δημιούργησε η αποχή λόγω κρουσμάτων – ακόμη κι όταν ο Αερωπός ξέφυγε με τρία γκολ στο 40’.

Οι Εδεσσαίοι ήταν αυτοί που βρέθηκαν με την πλάτη στον τοίχο μετά το γκολ του Κανιζάι δυόμιση λεπτά πριν το τέλος που έκανε το 22-21 για τον Ζαφειράκη, αλλά ο ουκρανός περιφερειακός Στάνισλαβ Πετρίτσκο με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του ισοφάρισε στο τελικό 22-22 ένα λεπτό πριν το τέλος.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ – ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 22-22

Τα 5λεπτα: 2-1, 4-3, 7-5, 9-8, 10-10, 12-11 (ημχ.), 14-15, 14-17, 17-18, 19-19, 21-21, 22-22

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Κ. Δεληγιάννης): Μαυροδουλάκης, Κανιζάι 2, Πίτος 3, Θεοδωρόπουλος 11, Δασκαλόπουλος,Γαλίτης, Πινακούδης, Λε Πεγιέ, Τσάτσας 2, Τζουβάρας, Μπουμπουλέντρας, Ρότζιος 3, Τσαγκεράς 4, Τσουκαλάς

ΑΕΡΩΠΟΣ (Αλ. Ταρινίδης): Αθανασίου, Τσέλιος, Μήγγας 1, Κράλλης 3, Μπουτκάρης 4, Βέρεμτσουκ, Μαυρόπουλος, Λιόφης, Μαρίνος, Πετρίτσκο 2, Μποκάρεφ 6, Κυριάκου 3, Ταραμονλής, Γιαννούσης, Γερμάσεβιτς 3, Κρίβιτς

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος – Λινάρδος Δίλεπτα: 6-3 Πέναλτι:3/4-3/5

πηγή: e-handball.gr