Βαριά ήττα του ΦΙΛΙΠΠΟΥ στην Πυλαία και... παραιτήσεις!

Βαριά ήττα γνώρισε στην Πυλαία ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ με σκορ 28-18. Η Βεροιώτικη ομάδα δεν ήταν καλή και δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάτι από το ματς.

Το σημαντικότερο όμως ήταν ότι οι προπονητές Γιούπης και Πρωτογέρης υπέβαλαν μετά το ματς την παραίτησή τους!

Η Πυλαία μετά το πρώτο πεντάλεπτο όπου βρέθηκε πίσω στο σκορ, ανέβασε την απόδοση της και πήρε ενα σταθερό προβάδισμα 3-4 τερμάτων, έχοντας σε καλή μέρα τον Ορφανουδάκη κάτω από τα γκολπόστ και με τους Καλόμοιρο, Κουκμίση να σηκώνουν το επιθετικό βάρος. Η διαφορά αυτή παρέμεινε εως το ημίχρονο, με την Πυλαία να πηγαίνει στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 10-7.

Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη με την Πυλαία να διατηρεί σταθερά το προβάδισμα και μετά το 45' με ενα επι μέρους 7-0 έκανε το σκορ 26-16 στο 56' και κάπου εκεί τελείωσε το παιχνίδι, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 28-18 για την Πυλαία.

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 4-2, 5-2, 7-4, 8-4, 10-7 (ημχ), 13-10, 17-13, 19-15, 22-16, 25-16, 28-18.

Διαιτητές: Πατιός – Τσιάνας. Δίλεπτα: 6-2. Πέναλτι: 3/3 – 3/5

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Γούσιος): Αντωνιάδης, Αποστολίδης 1, Τσαναξίδης 5, Μάτοβιτς 2, Καλόμοιρος 8, Κουκμίσης 7, Ορφανουδάκης, Καβουσανάκης 3, Παπαγεωργίου 1, Γιαννακίδης, Καραπαναγιωτίδης, Ψωμαθιανός, Ελέτα, Αλατσατιανός, Ανανιάδης 1, Ζαφείρης.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Γιούπης – Πρωτογέρης): Τζίμπουλας, Ταραμονλής, Παντελίδης, Τσούλος, Χαραλαμπίδης 1, Καλλιαρίδης, Παπαδόπουλος 7, Τσαμουρίδης 2, Δ. Τριανταφυλλίδης 1, Κωστακίδης 4, Αποστολίδης 2, Κουκουτσίδης 1, Δάσκαλος, Κορωνάς, Φιλόσογλου, Μαυρόπουλος.