Δεύτερη νίκη για τον ΖΑΦΕΙΡΑΚΗ 24-20 τον Αρχέλαο

Τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα της Α2 ανδρών πέτυχε ο Ζαφειράκης που επικράτησε στην έδρα του επι του Αρχέλαου Κατερίνης με 24-20.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν μαζί στο σκορ μέχρι το πρώτο τέταρτο του αγώνα. Από εκείνο το σημείο και μετά ο Ζαφειράκης κατάφερε να πάρει ένα προβάδισμα τριών τερμάτων. Το ημίχρονο έληξε με τους γηπεδούχους να είναι μπροστά με επτά τέρματα (15-8).

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του παιχνίδιου δεν άλλαξε καθώς ο Αρχέλαος δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάτι από το πααιχνίδι. Το τελικό σκορ βρήκε τον Ζαφειράκη νικητή με 24-20 κι έτσι έφτασε τους 4 πόντους στο πρωτάθλημα.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-4, 7-6, 9-6, 11-7, 15-8 (ημχ.) 17-9, 18-12, 19-13, 29-14, 23-16, 24-20

Διαιτητές: Πατιός-Πήτας, Δίλεπτα: 4-4, Πέναλτι: 3/6-1/2

ΝΑΟΥΣΑΣ (Καλλιόπη Μαρμαρά): Βλάχος 4, Χατζηγεωργίου 3, Τζουβάρας, Πετρίδης 3, Μήτσικας 5, Καραβίτης, Βραχιολίδης 4, Πινακούδης, Σιαμίδης, Καραμπέλκος 5, Σιούλης, Ματίγια, Μπούτκαρης, Μάντσιος, Μπουμπουλέντρας, Δεληχρήστος.

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ (Σωκράτης Σκούφας): Κοσμίδης, Ξεφτέρης, Δράντχιου, Εγγλέζος 1, Χαραλαμπίδης 4, Παπανάκος, Μαυρόπουλος 2, Παπαδόπουλος, Τριανταφύλλου 1, Αναστασίου 4, Σκούφας 3, Μάνης, Θυμιόπουλος 1, Ραντζέλοβιτς 4.