Ηττα στην έδρα του για τον ΦΙΛΙΠΠΟ 21-22 από τον Δούκα.

Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι σαφώς ανώτεροι, έφτασαν την διαφορά και σε οκτώ τέρματα, αφού είχαν πολύ καλή αμυντική διάταξη, μη επιτρέποντας στους Βεροιώτες να βρίσκουν επιθετικές λύσεις, αναγκαζοντάς τους να πάνε στο ημίχρονο στα αποδθτήρια με σκορ εις βάρος τους 8-15.

Στο δεύτερο μέρος ο Φίλιππος βελτίωσε σημαντικά την άμυνά του, έβγαλε πάθος, βρήκε σκορ και μείωσε σε 16-19 στο 45’. Ο Δούκας δεν κατάφερε να βρει λύσεις στο σκοράρισμα και ο Φίλιππος πλησίασε ακόμη περισσότερο στο 51’ (18-20).

Στο τελευταίο δεκάλεπτο το ματς ήρθε στα ίσια. Ο Φίλιππος με δυο γρήγορα γκολ έγραψε το 20-20 στο 55’ αλλά ο Κεδέρης με πέναλτι έγραψε το 20-21.

Ο Φίλιππος ισοφάρισε γρήγορα με τον Αρσενασβίλι, ο Νταρσουλάντ έκανε λάθος και οι Βεροιώτες είχαν την ευκαιρία να πάρουν για πρώτη φορά προβάδισμα αλλά δεν το εκμεταλλεύτηκαν. Ο Κεδέρης βγήκε μόνος στην αντεπίθεση αλλά ο τερματοφύλακας του Φιλίππου Χρήστος Ευαγγελόπουλος απόκρουσε.

Ο Φίλιππος έχασε την επίθεση και τριάντα δευτερόλεπτα πριν το τέλος ο Δούκας έγραψε το 21-22. Στην τελευταία του επίθεση ο Φίλιππος αστόχησε και το ματς έληξε 21-22.

Πεντάλεπτα: 2-3, 2-4, 3-7, 6-9, 7-11, 8-15 (ημ) 11-17, 14-19, 16-19, 17-20, 20-20, 21-22.