Το πάλεψε απέναντι στην πρωτοπόρο ΧΑΝΘ ο Ζαφειράκης Ν.

Κάτι παραπάνω από ανταγωνιστικός εμφανίστηκε ο Ζαφειράκης Νάουσας απέναντι στη ΧΑΝΘ και γνώρισε την ήττα στα τελευταία λεπτά με 30-24 στη Θεσσαλονίκη, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος χάντμπολ της Α2 κατηγορίας.

Οι δυο ομάδες ξεκίνησαν ισορροπημένα τον αγώνα, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 4-2 στο 10' και τους Ναουσαίους να ισοφαρίζουν σε 8-8 στο 20'.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο του ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι είχαν τις απαντήσεις στα γκολ των παικτών της ΧΑΝΘ και πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλοι με 12-12.

Μάλιστα στην επανάληψη κατάφεραν να προηγηθούν με 16-17 στο 40΄και να βάλουν δύσκολα στους πρωτοπόρους.

Οι γηπεδούχοι ωστόσο βρήκαν τις λύσεις στην επίθεση και πήραν και πάλι το προβάδισμα με 22-20 στο 50'.

Σ' εκείνο το σημείο οι παίκτες των Γιούπη-Πρωτογέρη φάνηκε να μένουν από δυνάμεις, με τους Θεσσαλονικείς να φτάνουν στην δύσκολη και αγχωτική νίκη με 30-24.

Πεντάλεπτα: 1-0, 4-2, 6-4, 8-8, 10-9, 12-12, 14-15, 16-17, 19-17, 22-20, 25-21, 30-24.

Διαιτητές: Ηλιάδης - Σαπανίδης

Δίλεπτες: 6-6,  Πέναλτι: 2/4 - 3/3

Κόκκινη κάρτα: 48:30 Τσιγαρίδας (τρία δίλεπτα)

ΧΑΝΘ (Τσολάκος): Ευαγγελόπουλος, Τσιρογιάννης, Σαρηγιαννίδης 1, Ν. Παπαδόπουλος 2, Ρεμπελάκος 4, Δέσπος 4, Βασιάδης 4, Θ. Παπαδόπουλος, Στίγγας 5, Τσαμήτρος, Αργυρίου 5, Τσαγκαράκης 1, Μπαϊρλής 4, Τσόγιας, Παπαβασίλης, Μηλόπουλος.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ (Γιούπης - Πρωτογέρης): Βλάχος 3, Πετρίδης 5, Κ. Τζουβάρας, Κ. Κορωνάς 3, Αρβανιτίδης 3, Παντελίδης 4, Νικολαΐδης, Χαλάτσης, Δεληχρήστος 2, Τσιγαρίδας 4, Πρόιος, Κ. Τζουβάρας, Γαλίτης, Βαδόλας, Χάτσκα, Θ. Κορων