• Διαβάστηκε 995 φορές

Κ. Κατσώνης: "Η μπάλα είναι γένους θηλυκού..."

Ο παλαίμαχος άσσος της «Βασίλισσας του βορρά» Κώστας Κατσώνης, σχολιάζει στο kerkidasport.gr τον σημερινό αγώνα που έδωσε η ΒΕΡΟΙΑ στη Νέα Σμύρνη κόντρα στον Πανιώνιο, από τον οποίο ηττήθηκε με 2-1.

Αναλυτικά τα όσα σημείωσε για την συγκεκριμένη αναμέτρηση:

«Η στρατηγική του Ντόστανιτς στο σημερινό αγώνα ήταν να αιφνιδιάσει τον Πανιώνιο.

Έτσι, η ομάδα μπήκε δυνατά και επιθετικά, με Καλτσά, Μπεν, Ζεζίνιο μπροστά και ποντάροντας στην πολύ καλή ψυχολογία που προερχόταν από την καλή απόδοση και τη νίκη επί του Παναιτωλικού αλλά και λόγω των οικονομικών και εσωτερικών προβλημάτων του αντιπάλου.

Δυστυχώς οι τρεις καλές ευκαιρίες στο ξεκίνημα του αγώνα δεν έγιναν γκολ. Και επειδή η μπάλα είναι γένους θηλυκού, έκανε τα τρελά παιχνίδια της και ο Πανιώνιος προηγήθηκε από το πουθενά με αυτογκόλ!

Με ένα πέναλτι – δώρο του Καπάνταη η ΒΕΡΟΙΑ ισοφάρισε σε 1-1 με τη λήξη του ημιχρόνου, με τον διαιτητή Κουκουλάκη να παίζει 50-50 στο πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη η μορφή του αγώνα άλλαξε. Η ΒΕΡΟΙΑ οπισθοχώρησε χωρίς λόγο, ο Πανιώνιος πίεσε μπροστά αλλά ο Καντιμοίρης κατέβασε τα ρολά!

Ο Κουκουλάκης παίζοντας πλέον 70-30 σπρώχνει τον Πανιώνιο με συνεχόμενα φάουλ υπερ του, ενώ η δεύτερη κίτρινη κάρτα στην φάση της αποβολής του Σισοκό είναι λανθασμένη.

Στο τέλος του αγώνα, ο καλύτερος παίκτης του γηπέδου Καντιμοίρης προδίδεται από τη μπάλα (είπαμε γένους θηλυκού) και τελικά έρχεται άλλη μια εκτός έδρας ήττα για τη «Βασίλισσα».

Η συνέχεια είναι δύσκολη και η ομάδα θέλει επειγόντως ενίσχυση και νίκες εντός - εκτός έδρας για να πετύχει τον στόχο της παραμονής».