• Διαβάστηκε 875 φορές

ΒΕΡΟΙΑ: Ηττήθηκε από τον Παναιτωλικό η Κ20

Εντός έδρας ήττα με σκορ 2-1 γνώρισε η ομάδα Κ20 της ΠΑΕ ΒΕΡΟΙΑ από την αντίστοιχη του Παναιτωλικού, στο παιχνίδι που έγινε το πρωί του Σαββάτου στο γήπεδο του Νησίου για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Κ20.

Το σκορ άνοιξαν μόλις στο 8’ οι φιλοξενούμενοι με τον Μήλιο, ενώ οι «κυανέρυθροι» ισοφάρισαν δέκα λεπτά αργότερα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντόγου. Το τελικό 2-1 υπέρ του Παναιτωλικόυ διαμόρφωσε στο 53’ ο Μεταξούλης.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα για τους Βεροιώτες ο Στασινόπουλος.

ΒΕΡΟΙΑ: Βασιλειάδης, Κατσούλης, Σαρακατσιάνος, Ρογγότης, Τακίδης, Γιαννόπουλος (73’ Πέτκος), Ντόγος, Παπαγεωργίου, Τσόλκας (46’ Μελικιώτης), Στασινόπουλος, Λαζόπουλος (64’ Νικολαϊδης).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Αργύρης, Κωστακιώτης, Καραλής, Κοζάκης, Σμίλτος, Κωνσταντινόπουλος, Βασιλάρης, Ζαρκάδας (73’ Κοντογιάννης), Μεταξούλης (65’ Σιώρος), Μήλιος, Κολοκοτρώνης.