• ΒΕΡΟΙΑ
  • Posted
  • Διαβάστηκε 780 φορές

Με Κισσαμικό η "Βασίλισσα" στο Κύπελλο και στο βάθος... Θεσπρωτός!

Πραγματοποιήθηκε την Τρίτη (20/9) στα γραφεία της ΕΠΟ, η κλήρωση για την 3η και 4η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος, στην οποία παίρνουν μέρος και οι ομάδες της SL2.

Η ΒΕΡΟΙΑ κληρώθηκε να αντιμετωπίσει στην 3η φάση μια άλλη ομάδα της SL2 και συγκεκριμένα τον Κισσαμικό εντός έδρας, ενώ αν προκριθεί θα τεθεί αντιμέτωπη με τον Θεσπρωτό στην Ηγουμενίτσα για την 4η φάση!

Σημειώνεται ότι οι αγώνες της 2ης φάσης θα διεξαχθούν αύριο Τετάρτη (21/9), της 3ης φάσης στις 28/9 και της 4ης φάσης στις 5 Οκτωβρίου. Όλα τα ματς θα είναι νοκ άουτ και σε περίπτωση ισοπαλίας θα ακολουθήσει παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΤΗΣ 3ης ΦΑΣΗΣ

Τηλυκράτης Λευκάδας - Ιεράπτερα

ΠΑΟΚ Κρηστώνης - Νικητής Πανθρακικός-ΠΟ Αλεξανδρούπολης

ΒΕΡΟΙΑ - Κισσαμικός

ΠΟΤ Ηρακλής - Νίκη Βόλου

Μακεδονικός - Αναγέννηση Καρδίτσας

Νικητής Αρης Βούλας/Νέα Αρτάκη-Ναυπακτιακός Αστέρας - ΑΕΛ

Νικητής Αστήρ Σταυρού-Βατανιακός - Αλμωπός Αριδαίας

Νικητής Βύρων Καβάλας-Φήκη Τρικάλων - Παναχαϊκή

Καλαμάτα - Προοδευτική

Απόλλων Σμύρνης - Κηφισιά

Διαγόρας - Απόλλων Πόντου

Αιγάλεω - Πανσερραϊκός

Αγ. Νικόλαος - Επισκοπή

Νικητής Αλμυρός-Απόλλων Ευπαλίου - Νικητής ΑΕΠ Κοζάνης-ΠΟ Ελασσόνας

Νικητής Ηλιούπολη-Ερμής Μελιγούς - Καλλιθέα

Ιωνικός Ιωνίας - ΑΕΡ Αφάντου-Διαγόρας Βραχναίικων

Απόλλων Λάρισας - Εργοτέλης

Πέρασαν χωρίς αγώνα από την 3η φάση

Θεσπρωτός

Νικητής ΠΑΟ Βάρδας - Πανελευσινιακός

Νικητής Αστέρας Πετριτή - Απόλλων Παραλιμνίου

ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΤΗΣ 4ης ΦΑΣΗΣ

Νικητής Τηλυκράτης Λευκάδας-Ιεράπτερα - Νικητής Απόλλων Σμύρνης-Κηφισιά

Θεσπρωτός - Νικητής ΒΕΡΟΙΑ - Κισσαμικός

Νικητής Μακεδονικός-Αναγέννηση Καρδίτσας - Διαγόρας-Απόλλων Πόντου

Νικητής Απόλλων Λάρισας-Εργοτέλης - Νικητής Ηλιούπολη-Ερμής Μελιγούς / Καλλιθέα

Νικητής ΠΟΤ Ηρακλής-Νίκη Βόλου - Νικητής Αγ. Νικόλαος-Επισκοπή

Νικητής Αλμυρός-Απόλλων Ευπαλίου/Νικητής ΑΕΠ Κοζάνης-ΠΟ Ελασσόνας - Νικητής ΠΑΟΚ Κρηστώνης-Νικητής Πανθρακικός-ΠΟ Αλεξανδρούπολης

Χωρίς αγώνα προκρίνονται από την 4η φάση

Νικητής Βύρων Καβάλας-Φήκη Τρικάλων - Παναχαϊκή

Νικητής Αρης Βούλας-Νέα Αρτάκη/Ναυπακτιακός Αστέρας - ΑΕΛ

Νικητής Αιγάλεω - Πανσερραϊκός

Νικητής Ιωνικός Ιωνίας - ΑΕΡ Αφάντου-Διαγόρας Βραχναίικων

Νικητής ΠΑΟ Βάρδας - Πανελευσινιακός

Νικητής Καλαμάτα - Προοδευτική

Νικητής Αστέρας Πετριτή - Απόλλων Παραλιμνίου

Νικητής Αστήρ Σταυρού-Βατανιακός - Αλμωπός Αριδαίας