• Διαβάστηκε 974 φορές

Ήττα με παράπονα για την Κ20 της ΒΕΡΟΙΑΣ από τη Νίκη Βόλου

Την ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε η ομάδα Κ20 της ΠΑΕ ΒΕΡΟΙΑ στο Βόλο από την τοπική Νίκη, στον πρώτο προημιτελικό του πρωταθλήματος της SL2.

Έτσι, στον επαναληπτικό που θα γίνει την επόμενη Κυριακή στη Βέροια, οι «κυανέρυθροι» θα έχουν δύσκολο έργο, ωστόσο θα παλέψουν για την πρόκριση στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος Κ-20 της Super League 2.

Η Βεροιώτικη ομάδα στον αγώνα του Βόλου είχε αρκετά παράπονα από την διαιτησία, αφού την άφησε από το 40’ με παίκτη λιγότερο (αποβολή Καρασαρίδη με 2η κίτρινη κάρτα), και γενικά «μοίραζε» με ευκολία τις κάρτες στους «κυανέρυθρους»!

Τα γκολ των γηπεδούχων σημείωσαν στο 75’ ο Πρίφτι και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Αναστασιάδης!

ΣΥΝΘΕΣΗ ΒΕΡΟΙΑΣ: Βάντσης, Χαβιαρόπουλος (75’ Χοχλιούρος), Φωτόπουλος, Τασιόπουλος, Καρασαρίδης, Μιχαηλίδης (42’ Βασιλειάδης), Λαζεκίδης (60’ Βουδούρης), Ισαακίδης, Λουτζιανιώτης (46’ Τσέας), Μπεκιαρίδης, Χερίδης (60’ Μωυσίδης).