• Διαβάστηκε 1050 φορές

ΒΕΡΟΙΑ: Φιλική νίκη επί του Απόλλωνα Παραλιμνίου

Νικηφόρο ήταν το τρίτο φιλικό παιχνίδι που έδωσε η ΒΕΡΟΙΑ στα πλαίσια της φετινής προετοιμασίας της.

Η "Βασίλισσα", παίζοντας με αρκετές αλλαγές στην σύνθεσή της, επικράτησε με σκορ 2-1 του Απόλλωνα Παραλιμνίου (ομάδα Γ' Εθνικής) στο γήπεδο του Αθλητικού Κέντρου Νικοτσάρας.

Ο Παύλος Δερμιτζάκης χρησιμοποίησε δύο διαφορετικές ενδεκάδες, δίνοντας χρόνο συμμετοχής στους υπό δοκιμή επιθετικούς Οικονομίκο και Χαλκιαδάκη.

Το 1-0 σημείωσε στο 32ο λεπτό ο Γιάννης Πασάς με σουτ, ενώ στο 73' οι Σερραίοι έφτασαν προσωρινά στην ισοφάριση με εύστοχη κεφαλιά του Ηλιόπουλου μετά από κόρνερ.

Το τελικό 2-1 για τη ΒΕΡΟΙΑ διαμόρφωσε δύο λεπτά αργότερα (75') ο Γιάννης Μυστακίδης με σουτ.

Ο τεχνικός της "Βασίλισσας" ξεκίνησε τον αγώνα με την εξής εντεκάδα: Βελλίδης, Μουχάλης, Πεταυράκης, Δημόπουλος, Μαραγκός, Οικονόμου, Γαβριηλίδης, Πόζογλου, Οικονομίκος, Μπεϊντού, Πασάς.

Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι Τσιμόπουλος, Σκόνδρας, Μπουκουβάλας, Παπαχρήστος, Μπλέτσας, Ισαακίδης, Μανσούρ, Χαλκιαδάκης, Τασιόπουλος, Ντίνας, Μούργος, Μυστακίδης.