• Διαβάστηκε 632 φορές

ΒΕΡΟΙΑ: Ηττήθηκε η Κ20, νίκησε η Κ17

Την ήττα με σκορ 3-1 γνώρισε η ομάδα Κ20 της ΠΑΕ ΒΕΡΟΙΑ στο γήπεδο της Αγιάσου από την αντίστοιχη ομάδα της Καλλονής, στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

Οι «κυανέρυθροι» προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ όταν στο 12ο λεπτό η σέντρα του Κατσούλη από δεξιά με τελικό αποδέκτη τον Ουνγιαλίδη κατέληξε στα δίχτυα του Παπαδέλλη.

Ωστόσο δεν κατάφεραν να κρατήσουν το υπέρ τους σκορ, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιουκαρή και να πετυχαίνουν δύο ακόμη τέρματα στην επανάληψη με τον Κύπρου (47’ και 73’) φτάνοντας στη νίκη.

ΚΑΛΛΟΝΗ: Παπαδέλλης, Ευαγγελιδάκης, Τριανταφύλλου, Ιωαννίδης, Γιαζιτζόγλου, Ναούμ (60’ Κίστα), Καραμπάς (67’ Πιπεράς), Γιώργου, Σοφιάνης (72’ Φωκιανός), Γιουκαρής, Κύπρου.

ΒΕΡΟΙΑ: Βασιλειάδης, Κατσούλης, Ουνγιαλίδης, Τακίδης, Τάνης, Ρογγότης, Γιανόπουλος (67’ Νικολαΐδης), Παπαγεωργίου, Λαζόπουλος (46’ Στασινόπουλος), Μελικιώτης (57’ Κιοσκερίδης), Ντόγος.

Νίκη για την Κ17

Όσον αφορά την Κ17, επικράτησε στο γήπεδο του Σταυρού της αντίστοιχης ομάδας του Παναιτωλικού με 2-1.

Τα γκολ των «κυανέρυθρων» σημείωσαν οι Καψάλης και Σαμιώτης.