Μπαράζ ανόδου στην SL2: Έπιασε κορυφή η Κοζάνη, ισόπαλοι Γιούχτας και Τηλυκράτης

Προβάδισμα για την άνοδο στη Super League 2 πήρε η Κοζάνη, που επικράτησε 2-0 του Αιολικού στην τέταρτη αγωνιστική των μπαράζ της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα του Νίκου Μπαδήμα μπήκε φουριόζα και άνοιξε το σκορ στο όγδοο μόλις λεπτό με γκολ του Βοριαζίδη, βάζοντας τις βάσεις για την άνετη νίκη. Το γκολ που σφράγισε το αποτέλεσμα πέτυχε ο Αποστολίδης στο 73’.

Με τους τρεις βαθμούς οι γηπεδούχοι σκαρφάλωσαν στην κορυφή, ισόβαθμοι με τον Καμπανιακό που έχει σήμερα ρεπό.

Από την άλλη, ο Γιούχτας και ο Τηλυκράτης έμειναν στο 1-1 στις Αρχάνες και έμειναν δύο βαθμούς πίσω από τους πρωτοπόρους.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους και άνοιξαν το σκορ στο 61’ με τον Ζδράβο, ο οποίος βγήκε στο τετ α τετ και νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Οι Κρητικοί δεν άφησαν πολλά περιθώρια, αφού ισοφάρισαν πέντε λεπτά αργότερα με κεφαλιά του Γκίνη, για το τελικό 1-1.

Γιούχτας-Τηλυκράτης 1-1 (66’ Βρεττός – 61’ Ζδράβος)
Κοζάνη-Αιολικός 2-0 (8’ Βοριζιάδης, 73’ Αποστολίδης)
Ρεπό: Kαμπανιακός