Αποφασίστηκε σέντρα στη Γ' Εθνική - Οι ομάδες που μετέχουν στους 5 ομίλους

Επιτέλους μπάλα και στη Γ' Εθνική, με την Εκτελεστική Επιτροπή της ΕΠΟ να αποφασίζει την έναρξή της στις 12-13 Νοεμβρίου με 5 ομίλους των 14 ομάδων, ενώ μία εβδομάδα αργότερα θα αρχίσουν τα γυναικεία πρωταθλήματα. 

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

"Η Εκτελεστική Επιτροπή της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας έλαβε κατά τη σημερινή της συνεδρίαση τις ακόλουθες αποφάσεις.

-Έπειτα από εισήγηση της Επιτροπής Διοργανώσεων, το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας θα ξεκινήσει στις 12-13 Νοεμβρίου. Θα διεξαχθεί σε πέντε ομίλους των 14 ομάδων, ενώ η άνοδος στην Super League 2 θα κριθεί σε ειδικό πρωτάθλημα με συμμετοχή των πέντε πρωταθλητών της κανονικής περιόδου (θα προβιβαστούν οι τέσσερις πρώτοι).

-Έπειτα από εισήγηση της Επιτροπής Ποδοσφαίρου Γυναικών, τα γυναικεία πρωταθλήματα Α’ και Β’ Κατηγορίας θα ξεκινήσουν στις 19-20 Νοεμβρίου".

Οι όμιλοι της Γ' Εθνικής:

1ος όμιλος

ΕΠΣ Έβρου: Αλεξανδρούπολη FC
ΕΠΣ Θράκης: Πανθρακικός
ΕΠΣ Καβάλας: Βύρωνας, Καβάλα, Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου, Νέστος Χρυσούπολης
ΕΠΣ Ξάνθης: Άρης Αβάτου, Ορφέας Ξάνθης
ΕΠΣ Σερρών: Απόλλων Παραλιμνίου
ΕΠΣ Μακεδονίας: Θερμαϊκός, Καμπανιακός, Ποσειδώνας Νέας Μηχανιώνας, Καμπανιακός, Αγροτικός Αστέρας
ΕΠΣ Δράμας: Δόξα Δράμας, (Πανδραμαϊκός)

2ος όμιλος

ΕΠΣ Κοζάνης: Κοζάνη, ΑΕΠ Κοζάνη, Μακεδονικός Φούφα
ΕΠΣ Χαλκιδικής: ΑΟ Χανιώτης
ΕΠΣ Κιλκίς: ΠΑΟΚ Κρηστώνης
ΕΠΣ Πέλλας: Θύελλα Σαρακηνών, Εδεσσαϊκός
ΕΠΣ Καστοριάς: Καστοριά
ΕΠΣ Πιερίας: Πιερικός, Σβορώνος, Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
ΕΠΣ Θεσσαλίας: Ολυμπιακός Βόλου
ΕΠΣ Λάρισας: Ελασσόνα, Δωτιέας Αγιάς

3ος όμιλος

ΕΠΣ Τρικάλων: ΑΟ Τρίκαλα, Φήκη, Διγενής Νεοχωρίου
ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας: Παναγρινιακός, Ναυπακτιακός Αστέρας
ΕΠΣ Βοιωτίας: ΑΟ Υπάτου
ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας: Απόλλων Πάργας, Τηλυκράτης Λευκάδας
ΕΠΣ Εύβοιας: Χαλκίδα
ΕΠΣ Αχαΐας: Πάτραι
ΕΠΣ Ζακύνθου: Ζάκυνθος
ΕΠΣ Δυτ. Αττικής: Πανελευσινιακός, Βύζας Μεγάρων
ΕΠΣ Κέρκυρας: Λευκίμμη, Αστέρας Πετριτή

4ος όμιλος

ΕΠΣ Αργολίδας: Ερμιονίδα, Παναργειακός, Φοίνικας Νέας Επιδαύρου
ΕΠΣ Αχαΐας: Πάτραι
ΕΠΣ Αθηνών: Κλήρωση για μια ομάδα
ΕΠΣ Ηλείας: Αίας Γαστούνης, Πανηλειακός
ΕΠΣ Λακωνίας: Πανγυθεατικός
ΕΠΣ Μεσσηνίας: ΑΟ Διαβολιτσίου
ΕΠΣ Δωδ/νήσου: ΑΕ Πυλίου Κω, Ιάλυσος, Ρόδος
ΕΠΣ Κυκλάδων: ΑΕ Μυκόνου
ΕΠΣ Λέσβου: Αιολικός

5ος όμιλος

ΕΠΣ Αθήνας: Άγιος Ιερόθεος, Αγία Παρασκευή, Πανιώνιος, Άρης Πετρούπολης, Φωστήρας*
ΕΠΣ Πειραιά: Κερατσίνι, Εθνικός, ΑΕ Μοσχάτου
ΕΠΣ Ανατ. Αττικής: Θύελλα Ραφήνας, Μαρκό
ΕΠΣ Ηρακλείου: Γιούχτας, ΑΟ Τυμπάκι, Πόρος, Αλμυρός Γαζίου
ΕΠΣ Λασιθίου: Άγιος Νικόλαος