Ήττα με ανατροπή για τον Μ. Αλέξανδρο Τρικάλων στην Λευκίμμη

Δεν κατάφερε να συνεχίσει το αήττητο σερί των τελευταίων 6 αγώνων ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, καθώς ηττήθηκε με 2-1 στην Λευκίμμη από την τοπική ομάδα, στο πλαίσιο της εξ' αναβολής 10ης αγωνιστικής του δευτέρου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Οι "πράσινοι" προηγήθηκαν στο σκορ με τον Κέλο στα τέλη του Α' ημιχρόνου, όμως οι γηπεδούχοι στην επανάληψη έκαναν την ανατροπή, με δύο γκολ που πέτυχε ο νεοαποκτηθέντας Μπουλάτοβιτς, το πρώτο στις αρχές του Β' μέρους και το δεύτερο ένα λεπτό πριν το φινάλε του αγώνα με πέναλτι!

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Μαγγιώρος (Ηπείρου), με βοηθούς τους Γκελη και Ευαγγέλου (Ηπείρου).

Α.Ε. ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ (Κορομπόκης): Γκάκος, Κωστακιώτης, Νίκιτς, Μοκοβίλα, Γαστεράτος, Βασιλάκης, Πανταζής, Θεοδωράκης, Γεωργακόπουλος, Κατσέλης, Μπουλάτοβιτς.

Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ (Πρίντζιος): Αργυρόπουλος, Γεωργίου, Κιρκιλιανίδης (65’ Ατανάσοφ), Τσιούχας, Πέικος (80’ Πίκος), Τσιρίδης, Αβραμόπουλος, Μουρατίδης (46’ Βασίλτσης), Ζυγκερίδης, Πιπιλιάρης, Κέλο (72’ Περτσιούνης).