Ξεκίνημα με το... αριστερό για τον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων

Με το... αριστερό ξεκίνησε το πρωτάθλημα του δευτέρου ομίλου της Γ' Εθνικής κατηγορίας ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων.

Η ομάδα της Ημαθίας γνώρισε άδικη εντός έδρας ήττα από τον Μακεδονικό με σκορ 2-0, καθώς ήταν σαφώς ανώτερη αγωνιστικά, ενώ είχε και πολλά παράπονα από την διαιτησία του αγώνα!

Οι Τρικαλινοί δέχτηκαν ένα τέρμα στο 11ο λεπτό από τον Τσουκάνη και ένα στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Χ''κωνσταντίνου, ενώ να σημειωθεί ότι  αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο από το 25' λόγω αποβολής του Πέικου!

Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ (Πρίντζιος): Αργυρόπουλος, Γεωργίου (75’ Πετράκης), Κιρκιλιανίδης, Τσιούχας, Πέικος, Αβραμόπουλος, Περτσιούνης (82’ Πίκος), Πιπιλιάρης, Βασίλτσης (62’ Ζυγκερίδης), Κέλο (62’ Μουρατίδης), Λίτσι.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Αμανατίδης): Γουναρίδης, Χασάνογλου, Χατζηκωνσταντίνου, Δοξάκης (90’ Κεφαλάς), Σαραγιώτης, Βασιλείου, Ζαννάκης (73’ Καράμπελας), Πολύζος, Τοπούζης (85’ Μπρατσιάνη), Γαρύφαλλος (90’ Κούφας), Τσουκάνης (90’ Μπόικα).