Τον Μακεδονικό υποδέχεται ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων στην πρεμιέρα της Γ' Εθνικής

Πραγματοποιήθηκε το πρωί της Παρασκευής (15/10) στα γραφεία της ΕΠΟ, η κλήρωση του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής κατηγορίας, το οποίο καλώς εχόντων των πραγμάτων θα ξεκινήσει στις 24/10.

Ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, που είναι ο μοναδικός εκπρόσωπος της Ημαθίας στο πρωτάθλημα της τρίτης εθνικής, θα αγωνιστεί στον 2ο όμιλο μαζί με ομάδες από την ΕΠΣ Μακεδονίας, την Πέλλα, την Κοζάνη, τα Γρεβενά και την Κέρκυρα.

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, οι "πράσινοι" κληρώθηκαν να αντιμετωπίσουν εντός έδρας τον ιστορικό Μακεδονικό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής στον 2ο όμιλο:

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων - Μακεδονικός
ΦΣ Κοζανη - Εδεσσαϊκός
Ποσειδώνας Μηχανιώνας - ΑΕ Λευκίμμης
ΟΦ Αγ. Ματθαίου - Θύελλα Σαρακηνών
Ηρακλής Αμπελοκήπων - ΑΕΠ Κοζάνης
ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών - Αστέρας Καληράχης

Να σημειωθεί ότι οι 81 ομάδες χωρίστηκαν σε 7 ομίλους, από τους οποίους θα υποβιβαστούν συνολικά 32 ομάδες (από τον 2ο όμιλο θα υποβιβαστούν 5 ομάδες).

Οι 7 πρωταθλητές θα δώσουν αγώνες μπαράζ μετά το τέλος της κανονικής διάρκειας (μίνι πρωτάθλημα), όπου οι τέσσερις πρώτοι θα πάρουν τα εισιτήρια ανόδου για τη Super League 2.

ΤΟ ΠΛΗΡΕΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΟΜΙΛΟΥ:

1η αγωνιστική

 

 

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

 - 

Μακεδονικός

Κοζάνη

 - 

Εδεσσαϊκός

Ποσειδών Μηχανιώνας

 - 

ΑΕ Λευκίμμης

ΟΦ Αγίου Ματθαίου

 - 

Θύελλα Σαρακηνών

Ηρακλής Αμπελοκήπων

 - 

ΑΕΠ Κοζάνης

ΑΣ Γιαννιτσά

 - 

Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης

2η αγωνιστική

 

 

Κοζάνη

 - 

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

Μακεδονικός

 - 

Ποσειδών Μηχανιώνας

Εδεσσαϊκός

 - 

ΟΦ Αγίου Ματθαίου

ΑΕ Λευκίμμης

 - 

Ηρακλής Αμπελοκήπων

Θύελλα Σαρακηνών

 - 

ΑΣ Γιαννιτσά

Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης

 - 

ΑΕΠ Κοζάνης

3η αγωνιστική

 

 

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

 - 

Ποσειδών Μηχανιώνας

ΟΦ Αγίου Ματθαίου

 - 

Κοζάνη

Ηρακλής Αμπελοκήπων

 - 

Μακεδονικός

ΑΣ Γιαννιτσά

 - 

Εδεσσαϊκός

Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης

 - 

ΑΕ Λευκίμμης

ΑΕΠ Κοζάνης

 - 

Θύελλα Σαρακηνών

4η αγωνιστική

 

 

ΟΦ Αγίου Ματθαίου

 - 

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

Ποσειδών Μηχανιώνας

 - 

Ηρακλής Αμπελοκήπων

Κοζάνη

 - 

ΑΣ Γιαννιτσά

Μακεδονικός

 - 

Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης

Εδεσσαϊκός

 - 

ΑΕΠ Κοζάνης

Θύελλα Σαρακηνών

 - 

ΑΕ Λευκίμμης

5η αγωνιστική

 

 

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

 - 

Ηρακλής Αμπελοκήπων

ΑΣ Γιαννιτσά

 - 

ΟΦ Αγίου Ματθαίου

Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης

 - 

Ποσειδών Μηχανιώνας

ΑΕΠ Κοζάνης

 - 

Κοζάνη

Θύελλα Σαρακηνών

 - 

Μακεδονικός

ΑΕ Λευκίμμης

 - 

Εδεσσαϊκός

6η αγωνιστική

 

 

ΑΣ Γιαννιτσά

 - 

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

Ηρακλής Αμπελοκήπων

 - 

Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης

ΟΦ Αγίου Ματθαίου

 - 

ΑΕΠ Κοζάνης

Ποσειδών Μηχανιώνας

 - 

Θύελλα Σαρακηνών

Κοζάνη

 - 

ΑΕ Λευκίμμης

Μακεδονικός

 - 

Εδεσσαϊκός

7η αγωνιστική

 

 

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

 - 

Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης

ΑΕΠ Κοζάνης

 - 

ΑΣ Γιαννιτσά

Θύελλα Σαρακηνών

 - 

Ηρακλής Αμπελοκήπων

ΑΕ Λευκίμμης

 - 

ΟΦ Αγίου Ματθαίου

Εδεσσαϊκός

 - 

Ποσειδών Μηχανιώνας

Μακεδονικός

 - 

Κοζάνη

8η αγωνιστική

 

 

ΑΕΠ Κοζάνης

 - 

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης

 - 

Θύελλα Σαρακηνών

ΑΣ Γιαννιτσά

 - 

ΑΕ Λευκίμμης

Ηρακλής Αμπελοκήπων

 - 

Εδεσσαϊκός

ΟΦ Αγίου Ματθαίου

 - 

Μακεδονικός

Ποσειδών Μηχανιώνας

 - 

Κοζάνη

9η αγωνιστική

 

 

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

 - 

Θύελλα Σαρακηνών

ΑΕ Λευκίμμης

 - 

ΑΕΠ Κοζάνης

Εδεσσαϊκός

 - 

Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης

Μακεδονικός

 - 

ΑΣ Γιαννιτσά

Κοζάνη

 - 

Ηρακλής Αμπελοκήπων

Ποσειδών Μηχανιώνας

 - 

ΟΦ Αγίου Ματθαίου

10η αγωνιστική

 

 

ΑΕ Λευκίμμης

 - 

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

Θύελλα Σαρακηνών

 - 

Εδεσσαϊκός

ΑΕΠ Κοζάνης

 - 

Μακεδονικός

Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης

 - 

Κοζάνη

ΑΣ Γιαννιτσά

 - 

Ποσειδών Μηχανιώνας

Ηρακλής Αμπελοκήπων

 - 

ΟΦ Αγίου Ματθαίου

11η αγωνιστική

 

 

Εδεσσαϊκός

 - 

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

Μακεδονικός

 - 

ΑΕ Λευκίμμης

Κοζάνη

 - 

Θύελλα Σαρακηνών

Ποσειδών Μηχανιώνας

 - 

ΑΕΠ Κοζάνης

ΟΦ Αγίου Ματθαίου

 - 

Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης

Ηρακλής Αμπελοκήπων

 - 

ΑΣ Γιαννιτσά