Χρ. Ζαρογιάννης: "Τεράστια η διαφορά δυναμικότητας"

Πολύ δύσκολη αποστολή είχε εκ των προτέρων ο νέος προπονητής του ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας, Χρήστος Ζαρογιάννης, αφού στο ντεμπούτο του στον "ασπρόμαυρο" πάγκο, η νέα του ομάδα αντιμετώπιζε εκτός έδρας τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Ποσειδώνα Μηχανιώνας, από τον οποίο τελικά ηττήθηκε με το βαρύ 7-0.

Ο νεαρός τεχνικός μετά την λήξη της αναμέτρησης έκανε στο kerkidasport.gr τις παρακάτω δηλώσεις:

"Γνωρίζαμε τι να περιμένουμε αλλά δεν ήμασταν ικανοί να το αντιμετωπίσουμε. Τεράστια η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων. Μέσα σε δύο μέρες δεν προλάβαμε να περάσουμε κάποια στοιχεία που θέλαμε στο παιχνίδι μας.

Παρόλα αυτά στο πρώτο ημίχρονο σταθήκαμε σωστά αμυντικά και δεχτήκαμε γκολ από μια αδράνεια σε κόρνερ του αντιπάλου. Συνήθως απέναντι σε τέτοιες ομάδες το πληρώνεις. Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου όταν δέχεσαι αυτογκόλ στα πρώτα λεπτά, αυτόματα η ψυχολογία δεν είναι και η καλύτερη δυνατή. Η συνέχεια δύσκολη καθώς τα προσωπικά λάθη φέρανε το σκορ σε τέτοια επίπεδα.

Έχουμε ένα δύσκολο παιχνίδι την Τετάρτη, στο οποίο πρέπει να επικεντρωθούμε και αυτό το αφήνουμε στο παρελθόν".