Ηττήθηκε στην Κοζάνη από την ΑΕΠ Καραγιαννίων ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

Βαριά φιλική ήττα με σκορ 5-0 γνώρισε το Σάββατο ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων στην Ξηρολίμνη Κοζάνης, από την δυνατή ΑΕΠ Καραγιαννίων που θα αγωνίζεται τη νέα σεζόν στο πρωτάθλημα της Football League.

Το τελικό σκορ σίγουρα δεν αντικατοπτρίζει την πραγματική εικόνα του αγώνα, αφού οι "πράσινοι" στάθηκαν πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο έως και τα 60ό λεπτό, όμως στην συνέχεια οι πολλές αλλαγές επηρέασαν την εικόνα τους, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι που κράτησαν την ίδια ενδεκάδα, να πετύχουν πέντε τέρματα (τα τρία από τα πέντε μπήκαν στα τελευταία λεπτά).

Για την ιστορία, τα γκολ της Κοζανίτικης ομάδας πέτυχαν οι Ντινόπουλος, Πάλλας, Τσικόπουλος, Καρακατσάνης και Κοτταρίδης.

Για την ομάδα του Δημήτρη Πρίντζιου δεν αγωνίστηκαν στο φιλικό οι Λίτσι και Κέβιν Κέλο.

ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΡΙΚΑΛΩΝ: Κύρου, Ατανάσωφ, Μπαντής, Χατζόπουλος Ν., Ιορδανόπουλος, Σωτηράκης, Βλάχος, Αλμπανίδης, Πίκος, Κοσμίδης, Θεοδώρου.
Έπαιξαν και οι Τσιρίδης, Αντωνιάδης Γ., Αναδολού, Κωνσταντινόπουλος, Κατράνας, Χατζόπουλος Γ., Αρβανιτίδης, Μαυρουδής, Αντωνιάδης Θ.