Νίκησαν ΝΑΟΥΣΑ και ΛΕΥΚΑΔΙΑ, έχασε το ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ

Σημαντικό τρίποντο στην προσπάθεια που κάνει για την παραμονή στην κατηγορία πήρε η ομάδα της ΝΑΟΥΣΑΣ, η οποία νίκησε στη Λάρισα με 2-1 τον τοπικό Αμπελωνιακό στο πλαίσιο της σημερινής 24ης αγωνιστικής του τρίτου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Οι «κυανόλευκοι», αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο φινάλε του πρώτου μέρους (41’ Νάστας), έκαναν τη μεγάλη ανατροπή στην επανάληψη και με τέρματα των Μπενίσκου (48’) και Πέικου (68’) πήραν τους υπερπολύτιμους τρεις βαθμούς της νίκης.

Σπουδαία νίκη πέτυχαν και τα ΛΕΥΚΑΔΙΑ, που επικράτησαν με 2-1 εντός έδρας της δυνατής ομάδας των Τρικάλων.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 με γκολ των Κόλα (31’) και Λαμπριανίδη (34’), ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους με τον Πέντσα.

Τέλος, το ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ δεν τα κατάφερε στο Βελεστίνο γνωρίζοντας βαριά ήττα με 3-0 από τον Ρήγα Φεραίο, στο ντεμπούτο του Γερμανού Σιαφαρίκα στον πάγκο του!