Νίκησε 2-1 την Αγ. Μαρίνα η Αγκαθιά

Δυνατό φιλικό παιχνίδι έγινε το απόγευμα του Σαββάτου (25/7) στο γήπεδο της Αγκαθιάς, όπου η τοπική ομάδα επικράτησε με 2-1 της Αγ. Μαρίνας.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά δημιούργησαν λιγοστές φάσεις. Σε μία από αυτές κατάφεραν να σκοράρουν με κεφαλιά του Σούκια στο 40ό λεπτό.

Στην επανάληψη η Αγία Μαρίνα μπήκε δυνατά και έλεγξε τον ρυθμό του αγώνα, φτάνοντας στην ισοφάριση στο 53' με τον Μουχτάρη.

Ωστόσο, την τελευταία λέξη είπαν οι γηπεδούχοι, οι οποίοι στο 87' πέτυχαν το 2-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κεν.

ΑΓΚΑΘΙΑ (Κωστογλίδης): Τόλιος, Τριανταφυλλίδης, Ρογγότης, Γιαννόπουλος, Γιαζιτζόγλου, Αβραμόπουλος, Σούκιας, Ζαχαριουδάκης, Λαζόπουλος, Γκελοσάνι, Χατζόπουλος. Επαιξαν και οι Τριανταφυλλόπουλος, Αβραάμ, Στυλίδης, Ζησόπουλος, Κεν, Κίτσας.

ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑ (Καψαλιάρης): Ιωακειμίδης, Συπεθέρης, Κούβαρος Μ., Βοργιαζίδης, Τζάνι, Σερασκιέρης, Κουτρουλιάς, Μουχτάρης, Σημεωνίδης, Φραγγής, Ρόκκο. Αγωνίστηκαν και οι Κούβαρος Α., Κολίτσης, Τσαλίλι, Τουλουμτζής, Κουκλανιώτης.