Νίκησε τη Λαμία το ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ, έχασε η ΝΑΟΥΣΑ, τρίποντο για ΛΕΥΚΑΔΙΑ

Σπουδαία νίκη πέτυχε η ομάδα του ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ στην σημερινή 19η αγωνιστική του τρίτου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Οι «ασπρόμαυροι» επικράτησαν εντός έδρας με 1-0 της πρωτοπόρου Λαμίας με τέρμα που πέτυχε στο 70’ ο Ηλιάδης και επέστρεψε με τον καλύτερο τρόπο στα επιτυχημένα αποτελέσματα.

Στο γήπεδο των Λευκαδίων, η ομάδα του Νίκου Παπανώτα επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας με 2-1 της Χαλκίδας. Στο σκορ προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι στο φινάλε του πρώτου μέρους με τον Ναουμίδη, αλλά στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή με τέρματα του Πίττου (47’) και Έξαρχου (77’).

Τέλος, στο Βελεστίνο η ΝΑΟΥΣΑ γνώρισε βαριά ήττα από τον τοπικό Ρήγα Φεραίο και πλέον βρίσκεται σε πολύ δύσκολη θέση. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 με γκολ του Ζατσάι (23’ πεν. και 26’), ενώ στο 40’ οι Ναουσαίοι που έχουν πολλά παράπονα από τη διαιτησία, μείωσαν προσωρινά με τον Πέικο. Το 3-1 έγραψε στο 50’ ο Κουβελάς με νέα εκτέλεση πέναλτι, ενώ στο τελικό 4-1 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Γουτούλης.