Την Κυριακή στην Λάρισα τα κορίτσια της Αγίας Βαρβάρας

Σημαντικές και ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις περιλαμβάνει το ποδοσφαιρικό μενού της 9ης αγωνιστικής σε Βόρειο και Νότιο όμιλο της Α’ Εθνικής Γυναικών.

Όλοι οι αγώνες της Κυριακής θα ξεκινήσουν στις 17:00.

1ος ΌΜΙΛΟΣ

Στο Γήπεδο Φιλιππούπολης η ΑΕΛ την Κυριακή στις 17:00 αντιμετωπίζει τον Αγροτικό Αστέρα Αγ. Βαρβάρας σε ένα ματς όπου οι «βυσσινί» είναι το φαβορί για τη νίκη όμως ο Αγροτικός θα το παλέψει μέχρι τέλους για κάποιο θετικό αποτέλεσμα.

Δύο πολύ καλές ομάδες, τα Γιάννενα και ο Αγροτικός Αστέρας Εύοσμου θα αναμετρηθούν για τη νίκη στο γήπεδο της ΕΠΣ Ηπείρου, προκειμένου να ανέβουν βαθμολογικά σε ένα δυνατό παιχνίδι.

Στο Γήπεδο Παλαμά οι Ελπίδες Καρδίτσας υποδέχονται τα Τρίκαλα 2011 σε έναν αγώνα που οι γηπεδούχες «καίγονται» για βαθμούς και οι φιλοξενούμενες θέλουν να βελτιώσουν τη βαθμολογική τους θέση.

Ο πρωτοπόρος ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει εντός έδρας την ΓΠΣ Καστοριά, που ομολογουμένως έχει δύσκολο έργο αφού ο «δικέφαλος» θέλει μόνο νίκη για να συνεχίσει το αήττητο σερί.

Στο γήπεδο του Αγ. Βασιλείου ο Άρης θα αντιμετωπίσει τη Δόξα 2016 σε έναν ωραίο αγώνα μιας κι οι δύο ομάδες στοχεύουν μόνο στο ”τρίποντο” αφού θέλουν τη νίκη για διαφορετικούς λόγους.

Ρεπό για τη Βασίλισσα Θράκης.

Οι αγώνες και οι διαιτητές:

ΑΕΛ 64 – Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας  @ 17:00 (Διαιτητής: Μαργιόλας Δημήτριος – βοηθοί: Α’ Παπαλίτσας Γεώργιος– Β’ Καλογριανίτης Απόστολος / Καρδίτσας), Γήπεδο: Φιλιππούπολης

Γιάννενα – Αγροτικός Αστέρας Εύοσμου @ 17:00 (Διαιτητής: Πιγγίου Ειρήνη – βοηθοί: Α’ Ράπτης Ιωάννης– Β’ Στόλη Μαρία / Θεσπρωτίας), Γήπεδο: ΕΠΣ Ηπείρου

Ελπίδες Καρδίτσας – Τρίκαλα 2011 @ 17:00  (Διαιτητής: Δεληγιάννη Αλεξάνδρα– βοηθοί: Α’ Κοτούμπας Δημήτριος – Β’ Μπουρονίκος Μιλτιάδης  / Λάρισας), Γήπεδο: Παλαμά

ΠΑΟΚ – Καστοριά  @ 17:00 (Διαιτητής: Φραγγαλάς Ραφαήλ-Βασίλειος – βοηθοί: Α’ Ζαχαριά Μαρία– Β’ Χολάνης Χρήστος / Σερρών), Γήπεδο: Μεσήμβριας

Άρης – Δόξα 2016 @ 17:00 (Διαιτητής: Χρυσέλης Γεώργιος – βοηθοί: Α’ Κούρας Ιωάννης – Β’ Χρυσαϊδής Σταύρος / Χαλκιδικής), Γήπεδο: Αγίου Βασιλείου

Ρεπό : Βασίλισσα Θράκης

2ος ΌΜΙΛΟΣ

Η αυλαία της 9ης αγωνιστικής ανοίγει το Σάββατο με την αναμέτρηση ΟΦΗ – ΑΕ Γλυφάδα Οδυσσέας. Προμηνύεται δυνατό ματς στο Ηράκλειο αφού οι φιλοξενούμενες θέλουν μόνο νίκη μιας και δίνει σημαντικό προβάδισμα ενόψει συνέχειας, αλλά και οι γηπεδούχες είναι δύσκολος αντίπαλος.

Η Ολυμπιάδα Υμηττού θέλει να συνεχίσει την ανοδική πορεία της και υποδέχεται τη νεανική ομάδα του Ατρόμητου στο Δημ. Υμηττού κοιτώντας μόνο στη νίκη αφού κυνηγάει μια θέση στη δυάδα.

Η Αγία Παρασκευή και ΑΕΚ Μεσολογγίου θα διασταυρώσουν τα  «ξίφη» τους κι όλα τα αποτελέσματα είναι ανοιχτά αφού πρόκειται για δύο αξιόλογες ομάδες.

Στο γήπεδο Κιβερίου Λέρνας ο μαχητικός Φείδων Άργους θα αντιμετωπίσει τον Εργοτέλη που θέλει να επιστρέψει σε νικηφόρα αποτελέσματα.

Αβαντίδες Χαλκίδας – Καρυάτιδες Σπάρτης: 3-0 α.α

Ρεπό για τον Νέο Αστέρα Ρεθύμνου.

Οι αγώνες και οι διαιτητές:

Αγία Παρασκευή – ΑΕΚ Μεσολογγίου @ 17:00 (Διαιτητής: Ρεντίφης Λάζαρος /Αν.Αττικής – βοηθοί: Α’ Σόφιας Αναστάσιος/Αν.Αττικής– Β’ Αντωνόπουλος Στέφανος / Πειραιά), Γήπεδο: Δημ. Αγίας Παρασκευής

Ολυμπιάδα Υμηττού – Ατρόμητος Αθηνών @ 17:00 (Διαιτητής: Κοτσωνούρη-Κόκκινη Μαρία/ Λακωνίας – βοηθοί: Α’ Λεκαράκος Νικόλαος/Πειραιά– Β’ Ζερβάκης Γεώργιος/ Πειραιά), Γήπεδο: Δημ. Υμηττού

Φείδων Άργους – Εργοτέλης @ 13:00 (Διαιτητής: Ρούτσης Ιωάννης – βοηθοί: Α’ Κλεπετσάνης Αθανάσιος – Β’ Οικονόμου Γεώργιος-Ιωάννης / Κορινθίας), Γήπεδο: Κιβερίου Λέρνας

ΟΦΗ –  ΑΕ Γλυφάδα Οδυσσέας  @ 17:00, 29/5 (Διαιτητής: Κουκλάκης Αντώνιος– βοηθοί: Α’ Στεφανίδου Ελένη– Β’ Οβάκογλου Ευάγγελος / Χανίων), Γήπεδο: Αλμυρού Γαζίου

Αβαντίδες Χαλκίδας – Καρυάτιδες Σπάρτης: 3-0 α.α

Ρεπό : Νέος Αστέρας Ρεθύμνου

ΠΗΓΗ: womensfootball.gr