Έχασε 3-1 η ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ στη Σεβαστή Κατερίνης

Την ήττα με 3-1 γνώρισε στη Σεβαστή της Πιερίας από την τοπική ομάδα, η οποία αγωνίζεται στη Γ’ Εθνική η ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ.

Οι γηπεδούχοι στο ημίχρονο προηγήθηκαν 1-0 στο 24’ με γκόλ  του Λαγδάρη, ενώ στην επανάληψη με άλλα δυο τέρματα των Δημητρίου στο70’ και Τρικαλόπουλου στο75’, ανέβασαν τον δείκτη του σκόρ στο 3-0.

Οι Ημαθιώτες μείωσαν σε 3-1, με σούτ του Λέκα στο 82’

Ο Κυριάκος  Καρασαββίδης, ο οποίος έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα, κόντρα σε έναν δυνατό αντίπαλο,  ξεκίνησε με τους εξής:

Γκατζούφας, Νικολόπουλος, Πέικος, Σαρηγιαννίδης, Γρηγοριάδης, Πιπιλιάρης, Πέτκος, Λέκας, Ιορδανόπουλος, Τζιλόπουλος, Αβραμόπουλος.

Στην επανάληψη αγωνίστηκαν οι: Μυλωνάς, Λίτσι, Μπόσκος, Γιοβανόπουλος, Κούκλας Π. του Γ., Κούκλας Π. του Δ.Κωτούλας, Παπακωνσταντίνου, Θεοδωρίδης, Ευθυμίου, Γιοβανόπουλος.Τσιρίδης