![Άνετο πέρασμα της Αλεξάνδρειας από τα Τρίκαλα](/media/k2/items/cache/dd9cb85c572a388f9629f275584e9b3f_XL.jpg)
- ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ
- Posted
- Διαβάστηκε 1064 φορές
Άνετο πέρασμα της Αλεξάνδρειας από τα Τρίκαλα
Δεν αντιμετώπισε προβλήματα η Αλεξάνδρεια, στο τοπικό ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣΗ κόντρα στα Τρίκαλα, τα οποία «φιλοδώρησε» με τέσσερα τέρματα (0-4).
Η ομάδα του Δημήτρη Πρίντζιου «καθάρισε» το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, πετυχαίνοντας και τα 4 γκολ με τους Λίτσι (5’), Δημόπουλο (10’ & 17’) και Τασιόπουλο (33’).
Διαιτησία: Ρηγόπουλος, Ζουρνατζίδης, Γιαγκιτζόγλου.
ΤΡΙΚΑΛΑ: Καψάλης, Παλιούρας (58’ Μιχαλακάκης), Χατζόπουλος (69’ Ε. Κίτσας), Παπακωνσταντίνου (89’ Γεωργακάκης), Σιδηρόπουλος, Κουκουσίτσας, Κούκλας, Παπαγεωργίου, Ριζόπουλος, Νικολόπουλος (46’ Παντόπουλος), Φωτεινιας (69’ Λαμπρόπουλος).
ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ: Κύρου, Χλιαρόπουλος, Βλάχος, Τασιόπουλος, Τσιρίδης, Σωτηράκης (74’ Βολονάκης), Αβραμόπουλος, Πιπιλιάρης Γ., Χασιώτης (46’ Τσακιρίδης), Δημόπουλος (46’ Γεωργίου), Λίτσι (46’ Καψάλης).