Φιλική ήττα της Νάουσας στην Κρύα Βρύση (βίντεο - φωτο)

Την ήττα με σκορ 3-1 γνώρισε ο ΦΑΣ Νάουσα στην Κρύα Βρύση από τον τοπικό Απόλλωνα, σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο πρώτο δεκαπένταλεπτο και κατάφεραν να προηγηθούν με τέρματα των Τσερίκου στο 6’ και Ταουσιάνη στο 16’, σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο, ενώ οι Ναουσαίοι διαμαρτυρήθηκαν για τον μη καταλογισμό πέναλτι από τον διαιτητή Κεσίσογλου σε ανατροπή του Παζαρτζίδη στο 20’.

Σκορ ημιχρόνου 2-0

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στην επανάληψη ανεβάζοντας την απόδοση τους, ενώ σε μία στιγμή αδράνειας της αμυντικής γραμμής των Ναουσαίων ο Γιόνδης με ωραία ενέργεια πέτυχε το τρίτο τέρμα για τους γηπεδούχους στο 61’. Ο ΦΑΣ μείωσε στο 66’ με τον Τσακίρη διαμορφώνοντας σε 3-1 τον τελικό δείκτη του σκορ.

Δηλώσεις στην κάμερα του Έμβολος έκαναν οι δύο προπονητές Δημήτρης Λαφάρας και Γιάννης Κερλίδης.

Διαιτητής της σημερινής αναμέτρησης ο κος Κεσίσογλου με βοηθούς τους κ.κ Ατζαμιδάκη και Ιτσόπουλο.