Φιλική ισοπαλία με Αγροτικό Αστέρα ο ΦΑΣ Νάουσα

Ισόπαλο έληξε το πρώτο επίσημο φιλικό παιχνίδι που έδωσε ο ΦΑΣ Νάουσα (είχε προηγηθεί μια ανεπίσημη νίκη επί της Αγ. Μαρίνας), στο πλαίσιο της φετινής προετοιμασίας του για το πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΗ.

Η ομάδα του Γιάννη Κερλίδη, δείχνοντας καλά στοιχεία, αναδείχθηκε το απόγευμα της Παρασκευής (25/8) ισόπαλη 1-1 εντός έδρας απέναντι στον τοπικό Αγροτικό Αστέρα, ο οποίος έχει ως γνωστόν στον πάγκο του τον Χρήστο Ζαρογιάννη.

Αγωνιστικά, οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού και προηγήθηκαν στο 65’ με γκολ που πέτυχε ο Θανάσης Δεινόπαπας, ενώ πέντε λεπτά αργότερα οι Ναουσαίοι ισοφάρισαν με τον Αργυρίου, ο οποίος εκτέλεσε πέναλτι, απέκρουσε αρχικά ο γκολκίπερ του Αγροτικού Αστέρα και στη επαναφορά ο ίδιος παίκτης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Να σημειωθεί ότι πέναλτι κέρδισαν και οι φιλοξενούμενοι, λίγα λεπτά πριν την λήξη, όμως ο Δεινόπαπας έκανε "fair play" (επειδή δεν ήταν πέναλτι) και έστειλε τη μπάλα πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα!