Μπορούσε τη νίκη, πήρε τον βαθμό η Αγία Μαρίνα από τον Αετό Βαρβάρας

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι του Μ. Αλέξανδρου Αγ. Μαρίνας κόντρα στον δυνατό Αετό Βαρβάρας, για την 4η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική κατηγορία.

Μετά από ένα πλούσιο σε φάσεις παιχνίδι, που έγινε κάτω από αντίξοες καιρικές συνθήκες, αν κάποιος από τους δύο αντιπάλους άξιζε να κερδίσει αυτή ήταν η ομάδα της Ημαθίας, η οποία είχε περισσότερες ευκαιρίες, όμως έπεσε πάνω σε έναν πολύ καλό τερματοφύλακα που έκανε αρκετές σωτήριες επεμβάσεις.

Ο ΑΓΩΝΑΣ

Στο μεγαλύτερο διάστημα του πρώτου μέρους οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι, είχαν τις ευκαιρίες για να σκοράρουν, αλλά τελικά αυτοί που το κατάφεραν ήταν οι φιλοξενούμενοι, που άνοιξαν το σκορ ένα λεπτό πριν το σφύριγμα της λήξης του α’ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το ματς άνοιξε, οι Ημαθιώτες βγήκαν μπροστά για να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο, αφήνοντας αρκετούς κενούς χώρους στην ομάδα της Χαλκιδικής.

Τελικά, στο 77’ η Αγία Μαρίνα κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Λουτζιανιώτη και να πάρει έστω τον έναν βαθμό, που μπορεί να αποδειχθεί πολύτιμος στην συνέχεια του μίνι αυτού πρωταθλήματος.

ΦΑΣΕΙΣ - ΓΚΟΛ

2’ Ωραίο μακρινό σουτ του Αργυρόπουλου, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.

4’ Κεφαλιά από καλή θέση του Νιογκάνα μετά από κόρνερ, αποκρούει σωτήρια ο Πασχάλης.

27’ Πολύ καλό σουτ του Ευσταθίου από το ύψος της περιοχής, η μπάλα έφυγε ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια.

30’ Ο Μπρέγκου σούταρε λίγο έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Πασχάλη.

31’ Ο Μπουλάρι βρήκε ωραία τον Αργυρόπουλο μέσα στην αντίπαλη περιοχή, αυτός έπιασε το σουτ αλλά ο Πασχάλης έδιωξε σωτήρια.

37’ Σουτ του Μπουλάρι από καλή θέση, η μπάλα κόντραρε σε πόδια αμυντικών και κατέληξε κόρνερ.

40’ Διαγώνιο σουτ του Αργυρόπουλου, δεν ανησύχησε ιδιαίτερα τον Πασχάλη.

44’ Μπαλιά - τρύπα του Κεχαγιά για τον Ευσταθίου, αυτός βγήκε μόνος με τον Μυλωνά και πλάσαρε ιδανικά γράφοντας το 0-1!

49’ Επικίνδυνο παράλληλο γύρισμα του Ευσταθίου από αριστερά, η μπάλα πέρασε απ’ όλους και κατέληξε στο δεύτερο δοκάρι στον Παπαδημητρίου, ο οποίος προσπάθησε να σκοράρει αλλά ο Μυλωνάς μπλόκαρε σωτήρια!

54’ Κόρνερ του Χατζόπουλου, ο νεοεισελθών Κίτσα Γκρεστ εξ’ επαφής δεν βρήκε καλά τη μπάλα με το κεφάλι και την έστειλε λίγο άουτ!

56’ Σουτ του Ευσταθίου από πολύ καλή θέση, έφυγε λίγο άουτ.

57’ Ο Κουτσούκης βγήκξε μόνος από αριστερά, προσπάθησε να βρει τον αφύλαχτο Μπουλάρι στο δεύτερο δοκάρι αλλά η μπαλιά του κόπηκε από τους αμυντικούς σε κόρνερ.

61’ Δυνατό διαγώνιο σουτ του Κουτσούκη, η μπάλα «σταμάτησε» στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Αετού!

66’ Διαγώνιο σουτ του Κωτάκη Δ.Κ. μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ.

69’ Σέντρα από αριστερά του Κουτσούκη, η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο και παραλίγο να καταλήξει στα δίχτυα του Πασχάλη!

73’ Ο Κεχαγιάς βγήκε μόνος με τον Μυλωνά αλλά το σουτ που επιχείρησε κατέληξε μόλις άουτ!

74’ Σουτ του Μπρέγκου από καλή θέση, δεν βρήκε στόχο.

77’ Σέντρα – σουτ του Λουτζιανιώτη από αριστερά, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Πασχάλη παρά την προσπάθεια του γκολκίπερ των φιλοξενούμενων (1-1)!

80’ Δυνατό διαγώνιο σουτ του Κίτσα Γκρεστ, μπλόκαρε ο Πασχάλης.

83’ Καλό σουτ του Κουτσούκη από μακρινή θέση, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

85’ Μεγάλη απόκρουση του Πασχάλη σε σουτ του Κίτσα Γκρεστ!

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Τσιλίκας, με βοηθούς τους Γεωργαντέλη και Δεδονάκη, όλοι του Σ.Δ. Καβάλας.

Μ. ΑΛΕΞ. ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑΣ (Χρ. Ζαρογιάννης): Μυλωνάς, Τζημογιάννης, Ράδης, Δημητρούσης, Χατζόπουλος (65’ Λουτζιανιώτης), Μπρέγκου, Μπουλάρι, Αργυρόπουλος (53’ Κίτσα Γκρεστ), Νιογκάνα Σο, Λέκκα (71’ Πίττος), Κουτσούκης.

ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ (Γ. Αλβανός): Πασχάλης, Τσιότρας, Παπαγεωργίου (68’ Φισέκου), Σαούλης (87’ Τρικαλιώτης), Παπαδημητρίου, Βλαχάκης, Κωτάκης Δ.Κ. (87’ Μαυρίδογλου), Ευσταθίου, Κωτάκης Δ.Α., Γκούτσιος (81’ Μιχαηλίδης Δ.), Κεχαγιάς.