Δεύτερη νίκη για τον Μ. Αλέξανδρο Αγ. Μαρίνας στα μπαράζ ανόδου!

Δύο στα δύο για τον Μ. Αλέξανδρο Αγίας Μαρίνας στα μπαράζ ανόδου στη Γ' Εθνική κατηγορία, με την ομάδα της Ημαθίας να κάνει ένα ακόμη σημαντικό βήμα προς τον στόχο της.

Το σύνολο του Χρήστου Ζαρογιάννη, πέρασε και από την Αριδαία επικρατώντας δίκαια με 2-0 της πρωταθλήτριας Πέλλας Μαύρης Θύελλας Λυκοστόμου και βρίσκεται πλέον μόνη πρώτη στον βαθμολογικό πίνακα του 2ου ομίλου.

Ο ΑΓΩΝΑΣ

Οι Ημαθιώτες μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και στο πρώτο μισάωρο κυριάρχησαν, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ, με κυριότερη αυτή του Σαμιώτη στο 26'. Στο τελευταίο τέταρτο του πρώτου μέρους οι γηπεδούχοι πήραν μέτρα στο γήπεδο, χωρίς ωστόσο να μπορέσουν να απειλήσουν ιδιαίτερα την εστία του Μυλωνά.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης το ματς ήταν ισορροπημένο, χωρίς πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες. Στη συνέχεια και μετά το 60' οι δύο ομάδες ρίσκαραν περισσότερο, έχασαν κάποιες καλές ευκαιρίες, όμως η Αγία Μαρίνα ήταν αυτή που χαμογέλασε, πετυχαίνοντας δύο τέρματα στο τελευταίο δεκάλεπτο με τους Κίτσα Γκρεστ και Αργυρόπουλο!

ΦΑΣΕΙΣ - ΓΚΟΛ

3' Συρτό σουτ του Μπουλάρι, δεν ανησυχεί τον Καραγιαννίδη.

8' Ανάποδο ψαλίδι του Σαμιώτη, μπλόκαρε εύκολα ο γκολκίπερ των γηπεδούχων.

12' Σουτ του Μουστάκα από το ύψος της περιοχής, ο Καραγιαννίδης έδιωξε σε κόρνερ.

13' Κεφαλιά του Τζημογιάννη φεύγει πάνω από τα δοκάρια.

15' Ο Μουστάκας σε θέση γκολ, ανακόπηκε σωτήρια από τον Μιχαηλίδη.

18' Σέντρα του Χατζόπουλου από δεξιά, ο Σαμιώτης έπιασε την κεφαλιά "ψαράκι" αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ!

26' Σέντρα από αριστερά του Κουτσούκη, ο Σαμιώτης πιο ψηλά απ' όλους έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Καραγιαννίδης απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ!

41' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Κουτσούκη, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από τα δοκάρια.

50' Κεφαλιά του Μπουλάρι, η μπάλα "σταμάτησε" στο σώμα του Σαμαρά, ενώ είχε κατεύθυνση προς το τέρμα.

63' Πλασέ του Μουστάκα, ο Μιχαηλίδης με σωτήρια προβολή έστειλε τη μπάλα κόρνερ!

64' Ο Μονογενίδης μπήκε επικίνδυνα από αριστερά στην περιοχή του Μέγα, αλλά το γύρισμα που έκανε δεν ήταν καλό και χάθηκε η ευκαιρία για να απειλήσουν οι γηπεδούχοι.

67' Σουτ του Αταλασίδη φεύγει αρκετά μέτρα άουτ.

76' Κεφαλιά του Νάνου από πολύ καλή θέση, η μπάλα μόλις άουτ!

78' Διαγώνιο σουτ του Λουτζιανιώτη μέσα από την περιοχή, η μπάλα φεύγει σύρριζα άουτ από το αριστερό δοκάρι του Καραγιαννίδη!

80' Ωραία μπαλιά του Μουστάκα για τον Κίτσα Γκρεστ, αυτός πλάσαρε ψύχραιμα τον Καραγιαννίδη και έγραψε το 0-1!

82' Ο Κίτσα Γκρεστ "τρύπησε" με ωραία μπαλιά την αντίπαλη άμυνα και έβγαλε τον Αργυρόπουλο μόνο με τον Καραγιαννίδη, με τον έμπειρο φορ να περνάει τη μπάλα κάτω από τα πόδια του γκολκίπερ των γηπεδούχων, γράφοντας το 0-2!!

84' Λάθος του Τζημογιάννη, η μπάλα κατέληξε στον Μονογενίδη που έκανε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε λίγο έξω από τα δοκάρια του Μυλωνά.

85' Απευθείας κόρνερ του Αταλασίδη, ο Μυλωνάς απέκρουσε δύσκολα!

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Δρακίδης από της Ξάνθη, με  βοηθούς τους Εμίν Κεχαγιά και Τόσκα του ίδιου συνδέσμου.

Μ. ΘΥΕΛΛΑ ΛΥΚΟΣΤΟΜΟΥ (Β. Σαμαράς): Καραγιαννίδης, Σαμαράς, Βασιλόπουλος (84' Άτζος), Αθανασιάδης (14' λ.τ. Νάνος), Παπαδημητρίου, Οξούζογλου (46' Παπασυμεών), Τσόρμπας, Αταλασίδης, Μιχαηλίδης, Κιλικλής (46' Μονογενίδης), Ελευθεριάδης (90' Πουσίνης).

Μ. ΑΛΕΞ. ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑΣ (Χρ. Ζαρογιάννης): Μυλωνάς, Δημητρούσης, Τζημογιάννης, Ράδης (72' Αργυρίου), Μουστάκας, Κουτσούκης, Λέκκα (72' Λουτζιανιώτης), Νιογκάνα Σο (72' Αργυρόπουλος), Χατζόπουλος (59' Μπρέγκου), Μπουλάρι, Σαμιώτης (38' λ.τ. Κίτσα Γκρεστ).