Ο Ατρόμητος Διαβατού υπερ-πρωταθλητής της Γ' ΕΠΣΗ

Στο γήπεδο των Γεωργιανών έγινε το μεσημέρι της Κυριακής (12/3) ο αγώνας για την ανάδειξη του υπερ-πρωταθλητή της Γ' κατηγορίας της ΕΠΣ Ημαθίας, με τον Ατρόμητο Διαβατού να κερδίζει 3-1 την Ακαδημία Βέροιας και να πανηγυρίζει τον τίτλο.

Η ομάδα του Διαβατού εκμεταλλεύτηκε την εμπειρία της, ήταν ανώτερη στο ματς και έφτασε στην τελική επικράτηση με τέρματα που πέτυχαν ο Τσιφλίδης στο 20', ο Συμπεθέρης στο 60' και ο Ηλιάδης στο 75'.

Η Ακαδημία Βέροιας σημείωσε το γκολ της τιμής λίγα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα με τον Αρμάντο Αλιμέτα.

Διαιτητής: Ρηγόπουλος (Μουρατίδης, Καπετάνος)

Ακαδημία Βέροιας: Δημητρίου, Λαζαρίδης, Τσανασίδης, Παπαδόπουλος, Γιοβανόπουλος Π., Οργιανέλης, Γιοβανόπουλος Γ., Νούλης, Αλιμέτα, Αλαμπορινός, Πουρλίδας.
Στην επανάληψη έπαιξαν και οι Μάρκου, Παππάς, Σταύρου, Ζώγος.

Ατρόμητος Διαβατού: Μανιόπουλος, Τσιφλίδης Ι., Ανάστος Β., Πετράκος, Ταγκαλίδης, Βοργιατζίδης, Χατζηγεωργίου, Τσιφλίδης Μ., Ηλιάδης, Συμπεθέρης, Μαρούδας.
Στο β' ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Τσιολάκης, Νικολαϊδης, Μουρατίδης, Μπιλαδέρης, Παγγούρας.