Απόλυτος... πρωταθλητής ο Τριπόταμος! - Οι ομάδες που κέρδισαν την άνοδο

Με το απόλυτο των νικών (6 στα 6) ο Αστέρας Τριποτάμου κέρδισε την πρώτη θέση, στον δεύτερο όμιλο των μπαράζ ανόδου στη Γ' Εθνική κατηγορία.

Οι "κυανόλευκοι" του Τάσου Χουρσουζίδη πέρασαν και από την Επανομή, επικρατώντας με 4-1 της τοπικής Αναγέννησης, στο πλαίσιο της 7ης και τελευταίας αγωνιστικής και πανηγυρίζοντας την πανάξια άνοδό τους στην τρίτη εθνική κατηγορία, για πρώτη φορά στην ιστορία τους!

Στο σκορ προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι λίγο μετά το ξεκίνημα του αγώνα με τον Πανιτσίδη (14'), όμως οι Ημαθιώτες αντέδρασαν και έφτασαν στην ανατροπή πριν την λήξη του ημιχρόνου, με τέρματα του Γκιντίδη στο 40' και του Κόλα στο 45'΄.

Λίγο μετά την έναρξη της επανάληψης η ομάδα του Τριποτάμου πέτυχε και τρίτο γκολ, στο 56' με απευθείας φάουλ του Προβατίδη, ενώ στο 86' ο Μπουλάρι πέτυχε το 1-4, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του Αστέρα!

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κατσίνης από την Καβάλα, με βοηθούς τους συντοπίτες του, Σακάλογλου και Καρασαββαϊδη.

ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ: Κύρου, Παπαδόπουλος (70' Βασιλειάδης), Αχαλινόπουλος, Μπέσσας, Γκιντίδης, Κόλα, Προβατίδης, Σοφιανίδης (60' Μετάι), Μανόλης (60' Μπικιάρης), Μπουλάρι (76' Τεμιρτζόγλου), Γιόνδης (46' Βασιλείου).