Το πανόραμα των πλέι οφ και πλέι άουτ στην Β' ΕΠΣΗ

Δείτε με μια ματιά όλα όσα έγιναν στα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής (τελευταία) των πλέι οφ και της 8η αγωνιστικής των πλεί άουτ της Β' ΕΠΣΗ, όπως τα παρουσίασε η εφημερίδα "ΚΕΡΚΙΔΑ".

Πρωταθλήτρια Α’ ομίλου η Αλεξάνδρεια

Η Αλεξάνδρεια είναι η πρωταθλήτρια στον Α’ όμιλο. Επικράτησε με 1-2 στην Καψόχωρα και κατέκτησε την πρώτη θέση. Την ίδια ώρα το Βρυσάκι έχανε στο γήπεδό του από το Παλαιοχώρι με 3-5. Στον όμιλο των πλέι άουτ, η Κυψέλη κέρδισε με 3-2 την Καβάσιλα και η Λυκογιάννη με 2-1 τα Ασώματα.

Βοηθοί: Τσίτσης, Βαλκάνος

ΚΑΨΟΧΩΡΑ: Γκατζούφας, Ταραπόσος (46’ Κίτσας), Μουρατίδης, Τόζογλου, Αραμπατζής, Όμπιντικ, Βασιλείου, Μπεκτάς (46’ Ζωγράφος), Τζέπης, Ζωγράφος, Μητσιώτης.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ: Κωνσταντινόπουλος, Κίτσας Χ., Κίτσας (46’ Κούκλας), Μουρατίδης, Τόζογλου, Κοντογιάννης (60’ Παναγιωτίδης), Κούκλας, Πιπιλιάρης (46’ Μαντζής), Πιπιλιαρίδης, Κούκλας (84’ Παπαδόπουλος), Γατόπουλος (60’ Τσιλόπουλος).

ΓΕΝΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ

Η Αλεξάνδρεια αναδείχθηκε  πρωταθλήτρια Α’ ομίλου μετά τη νίκη  της στην Καψόχωρα. Με δυο γκολ στο ξεκίνημα της αναμέτρησης πήρε προβάδισμα το συντήρησε έως το τέλος.

Σκόρερ: 2’ Νεστορόπουλος 0-1, 27’ & 29’ Ανδρίτσος 0-3, 50’ Κίτσας Γ 0-4, 62’ & 85’ Κίτσας Ε 2-4, 89’ Κίτσας Κ. 3-4, 90’ Παπακωνσταντίνου 3-5

Διαιτητής: Γκαλαΐτσης

Βοηθοί: Ζαχαριάδης, Κωστογλίδης

ΒΡΥΣΑΚΙ: Κίτσας Δ., Βασιλείου, Κίτσας Ε., Κίτσας Ο, Μάρκου Π., Τζέπης Χ., Μάρκος (46’ Τζέπης Ι), Αναστασόπουλος, Κίτσας Κ., Μπουκλάς, Τζέπης Χ.

ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙ: Καζελίδης, Ζαραμπούκας, Νικολόπουλος, Γεωργιάδης, Ταμπουράς, Τσαντεκίδης (56’ Μουσκεφτάρας), Ανδρίτσος, Νεστορόπουλος, Παπακωνσταντίνου, Κίτσας Γ., Κίτσας Α.

Παιχνίδι με πολλά γκολ στο Βρυσάκι. Το Παλαιοχώρι με εκκρηκτικό πρώτο μέρος προηγήθηκε 0-4. Το Βρυσάκι ανέκαμψε και στα τελευταία λεπτά μείωσε σε 3-4 και έψαξε την ανατροπή αλλά οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν στο φινάλε και 5ο γκολ και πήραν τη νίκη.

Κυψέλη – Καβάσιλα 3-2

Σκόρερ: 15’ Δούμας 0-1, 29’ Ισλάμι 0-2, 36’ Μπόσκος 1-2, 56’ Κίτσα 2-2, 67’ Κοκοφτόπουλος 3-2

Διαιτητής: Ρηγόπουλος

Βοηθοί: Νησελίτης, Τσίτσης

ΚΥΨΕΛΗ: Καψάλης, Παναγιωτόπουλος (46’ Λέσι), Ζησιόπουλος Θοδ. (81’ Τάτα), Μουσενίκας, Αποστολόπουλος, Κίτσα (89’ Τούνης), Παράσχος, Μπόσκος, Παναπακίδης, Ζησιόπουλος Θωμ., Κοκοφτόπουλος (81’ Κωνσταντινίδης)

ΚΑΒΑΣΙΛΑ: Πάτρας Γ., Πάτρας Ρ., Πάτρας Κ., Τεντσογλίδης, Δούμας, Μούζι, Τουτουντζίδης, Μαρούδας, Ισλάμι, Βουλγαράκης, Κουτσιάδης.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, η Κυψέλη έκανε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε τη νίκη απέναντι στην Καβάσιλα.

Σκόρερ: 30’ Μανιόπουλος 1-0, 47’ Σακαλής Μ. 2-0, 71’ Ρηγόπουλος 2-1

Διαιτητής: Παζαρτζικλής

Βοηθοί: Κωστογλίδης, Χαραλαμπίδης

ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗ: Παντέλη, Σάρκα (74’ Παυλίδης), Τσιφλίδης, Μπαλτζής, Μανιόπουλος, Σακαλής Α., Βοργιατζίδης, Σακαλής Μ., Μήτογλου (63’ Καλαϊτζίδης), Παγγούρας, Παπαδόπουλος.

ΑΣΩΜΑΤΑ: Νατσάλης, Γεωργιάδης, Ρηγόπουλος, Σερασκιέρης, Πολιτίδης (63’ Καλπακίδης), Παρασκευαΐδης (63’ Χειμωνόπουλος), Μιχαλόπουλος, Μπαλτζής, Πιστοφίδης, Τσιώμος, Κοντογιάννης.

Πιο αποτελεσματική η Λυκογιάννη, προηγήθηκε με 2-0 στις αρχές του β’ μέρους και κράτησε το προβάδισμά της μέχρι το τέλος, παρά την προσπάθεια των Ασωμάτων να ισοφαρίσουν.

Πρωταθλητής στον Β’ όμιλο ο Άγιος Γεώργιος

Ο Άγιος Γεώργιος αναδείχθηκε πρωταθλητής στον Β’ όμιλο. Πήρε την ισοπαλία στα Λευκάδια 4-4 και κατέκτησε την πρώτη θέση. Στο άλλο ματς  το Ζερβοχώρι κέρδισε 4-2 τον Ολυμπιακό Νάουσας. Στον όμιλο των πλέι άουτ, η Επισκοπή κέρδισε στην Ραχιά την ΑΕΠ με 0-5 και η Πατρίδα στον Τρίλοφο με 1-4.

4 Ολυμπιακός Νάουσας 28

Σκόρερ: 2’ Τουγγελίδης 1-0, 10’ Πατσιαβούρας 2-0, 35’ Δημητρούσης 3-0, 41’ Σαρκατζής 3-1, 46’ Γκουρκούτας 3-2, 48’ Γερμάνης 3-3, 69’ Ηλίας 4-3, 90’+ Γερμάνης 4-4

Διαιτητής: Νησελίτης

Βοηθοί: Χαλατζιούκας, Αργυρίου

ΛΕΥΚΑΔΙΑ: Λογδανίδης, Τάνης, Μισαηλίδης (71’ Αμανατίδης), Ηλίας, Μισαηλίδης, Κοσμάς, Πατσιαβούρας, Τουγγελίδης, Αμανατίδης, Καϊσίδης, Δημητρούσης (46’ Μπόφτης).

ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ: Κωνσταντινίδης, Τουλουμτζής, Λιάτσος, Ορφανίδης, Εμμανουηλίδης (46’ Γκουργούτας), Ντρίζι, Φουρκιώτης (71’ Στολτίδης), Γερμάνης, Σαντίνι, Σπυριδωνίδης, Σαρκατζής.

Παιχνίδι με πολλά γκολ και ανατροπές στα Λευκάδια. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 35’ με 3-0 κι έδωσαν την εντύπωση ότι θα έπαιρναν άνετα τη νίκη και θα κατακτούσαν την πρωτιά. Ο Άγιος Γεώργιος απάντησε άμεσα και με τρία γκολ έφτασε στην ισοφάριση στις αρχές του β’ μέρους. Τα Λευκάδια πήραν εκ νέου προβάδισμα και το διατήρησαν έως τις καθυστερήσεις. Όμως λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα ο Άγιος Γεώργιος έφτασε στην ισοφάριση που του χάρισε την πρώτη θέση.

Σκόρερ: 22’ Μουρατίδης 1-0, 67’ Πρόιος 2-0, 75’ & 81’ Κολοκοτρώνης 4-0, 84’ & 88’ Μήτσικας 4-2

Διαιτητής: Χριστοδούλου Κ.

Βοηθοί: Ασβεστάρας, Χαραλαμπίδης

ΖΕΡΒΟΧΩΡΙ: Μπρίτσος, Γαϊτανίδης Ε. (70’ Κολοκοτρώνης), Μουρατίδης, Τηλκερίδης Δ., Μήτρου Τ., Παντζαρτζίδης (64’ Δαυίδης), Μήτρου Λ., Τηλκερίδης Π., Ντατσής, Γαϊτανίδης Φ. (65’ Πρόιος), Γαϊτανίδης Α.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Καραμίχος, Μπλιάτκας, Λένος (71’ Σαράφης), Σαμαράς, Μήτσικας, Μάινος, Σάκκος, Σερδαρίδης, Σύρκος, Φωτιάδης (51’ Βαρβέρης), Χαρατσίδης (60’ Σερδαρίδης Α).

Το Ζερβοχώρι άνοιξε νωρίς το σκορ αλλά άργησε μέχρι να σκοράρει για δεύτερη φορά. Μετά το 2-0 ακολούθησαν δυο γκολ ακόμη και το σκορ διευρύνθηκε. Οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν δυο τέρματα στα τελευταία λεπτά και μείωσαν σε 4-2.

Βοηθοί: Σιουκιούρογλου, Ασβεστάρας

ΑΕΠ: Παναγιωτούλας, Καρολίδης, Κουκλανιώτης, Μωυσίδης, Γκουτζιλίκας, Μουρατίδης, Πετρομελίδης, Βαφειάδης, Ακριβόπουλος, Κολμπουτσάι, Παπαδόπουλος (75’ Σιδηρόπουλος).

ΕΠΙΣΚΟΠΗ: Σαρασίδης (8’ Χαραλαμπίδης), Τσιμπράκου, Χατζηιωαννίδης, Ιωαννίδης, Αγιάζι, Χαλντέντα, Ορφανίδης, Δημητρίου, Στυλιανού, Δήμου, Καρυπίδης.

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα της Επισκοπής από την Ραχιά. Σημειώνοντας δυο γκολ στο πρώτο μέρος και άλλα τρία στην επανάληψη επικράτησε της ΑΕΠ Βέροιας.

Τρίλοφος – Πατρίδα 1-4

Σκόρερ: 12’ Χάκα 0-1, 40’ Σαΐπι 0-2, 54’ & 81’ Τσουλχάι 0-4, 83’ Καρανάτσιος 1-4

Διαιτητής:  Πιπερίδης

Βοηθοί: Γκόγκας, Παπαντώνης

ΤΡΙΛΟΦΟΣ: Μίχος, Καρανάτσιος, Κουιρουκίδης, Δουλγερίδης, Πρυμίδης, Παπαδόπουλος, Καραφιλάι, Καζάνας, Πετεινάρης, Παπαδόπουλος, Ακριβόπουλος (55’ Καμπίσιος_.

ΠΑΤΡΙΔΑ: Λίκα (73’ Κουπίδης), Σαΐπι, Χάκα (73’ Χωραφαΐδης), Καλαϊτζίδης Ν (66’ Ορφανίδης), Ορφανίδης (75’ Λαζάρου), Τσουλχάι, Μωυσίδης, Κώτελης, Κρεμλίδης, Νομικός (75’ Οργιανέλης), Καλαϊτζίδης.

Με δυο γκολ στο πρώτο μέρος και δυο στην επανάληψη η Πατρίδα πέρασε νικηφόρα από τον Τρίλοφο. Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-4 στα τελευταία λεπτά.