Το πανόραμα των πλέι οφ και πλέι άουτ στην Β' ΕΠΣΗ

Δείτε με μια ματιά όλα όσα έγιναν στα παιχνίδια της 1ης αγωνιστικής των πλέι οφ και της 2η αγωνιστικής των πλεί άουτ της Β' ΕΠΣΗ, όπως τα παρουσίασε η εφημερίδα "ΚΕΡΚΙΔΑ".

Ξεκίνησαν με νίκες Αλεξάνδρεια, Καψόχωρα, στον Α’ όμιλο

Με νίκες ξεκίνησαν τα πλέι οφ η Αλεξάνδρεια και η Καψόχωρα. Η Αλεξάνδρεια κέρδισε με 2-1 το Βρυσάκι ενώ η Καψόχωρα επικράτησε του Παλαιοχωρίου με 3-1. Στον όμιλο των πλέι άουτ, η Καβάσιλα κέρδισε στην Λυκογιάννη με 0-2 ενώ η Αγία Βαρβάρα και τα Ασώματα έμειναν στο 2-2.

Βοηθοί: Γκόγκος, Βαλκάνος

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ: Καρυώτης, Κούκλας Π., Αλμπανίδης (15’ Ματράκας), Τόζογλου (22’ Κοντογιαννίδης), ΚΙΤΣΑΣ Λ., Πιπιλιάρης, ΚΟΥΚΛΑΣ, Μαντζής (70’ Μαυροκεφαλίδης), Πετράι (70’ Παπαδόπουλος Φ.), Τσιλόπουλος, Κούκλας Β (70’ Γατόπουλος).

Κίτσας Δ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ν., Μπουκλάς, ΚΙΤΣΑΣ Ε., Τζέπης Ρ., Κίτσας Π., Τζέπης Χρ., Μαρτζέλος, Μάρκου, Κίτσας Α., Κίτσας Λ.

ΓΕΝΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ

Καλύτερη η Αλεξάνδρεια πήρε τη νίκη στο πρώτο ματς των πλέι οφ. Η Αλεξάνδρεια προηγήθηκε νωρίς στο σκορ αλλά το Βρυσάκι βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο ημίωρο και σημείωσε το 1-1. Στο δεύτερο μέρος, η Αλεξάνδρεια σημείωσε και δεύτερο τέρμα και διατήρησε το προβάδισμά της έως το τέλος.

ΜΑΚΗΣ ΣΑΠΟΥΝΟΠΟΥΛΟΣ

ΚΑΨΟΧΩΡΑ – ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙ 3-0

Σκόρερ: 13’ & 47’ Κίτσας Κ., 59’ Κουλουμπριτσίδης

Διαιτητής: Μελτζανίδης

Βοηθοί: Ζουρνατζίδης, Μητρόπουλος

ΚΑΨΟΧΩΡΑ: Γκατζούφας, Αραμπατζής, ΖΩΓΡΑΦΟΣ Γ, Μουρατίδης, Ταραπόσος (77’ Βρεττός), Όμπιντικ, Τόζογλου (77’ Μαρτσέλος), ΜΠΕΚΤΑΣ, ΚΙΤΣΑΣ Κ. (85’ Ζωγράφος Σ), Τοπαλίδης (84’ Τζέπης), Κουλουμπριτσίδης (77’ Βασιλείου).

ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙ: Μουσκεφτάς, Νικολόπουλος (84’ Αραμπατζής), Κουτίκας (84’ Ζαραμπούκας), ΤΕΡΖΙΔΗΣ, Παπακωνσταντίνου, Γκίτσας (71’ Κίτσας), Ανδρίτσος, Νεστορόπουλος, ΠΛΕΣΚΑΣ, Γερόπουλος (46’ Τσαντεκίδης), Γκιόκα (71’ Νατσικόπουλος).

Την πρώτη της νίκη στην Β’ φάση σημείωσε η Καψόχωρα. Άνοιξε το σκορ νωρίς στο πρώτο μέρος και σημείωσε άλλα δυο, σχετικά νωρίς, στο β’ 45λεπτο ανεβάζοντας το σκορ στο 3-0. Εκεί «καθάρισε» τη νίκη.

ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗ – ΚΑΒΑΣΙΛΑ 0-2

Σκόρερ: 47’Τσιάμπας Κ., 88’Δούμας

Διαιτητής: Νησελίτης

Βοηθοί: Γκόγκας, Παπαντώνης

ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗ: Σάρκα, Παγγούρας, Κούχια, Παυλίδης (67’ Παντελή), Κιουτάχιαλης, ΜΑΝΙΟΠΟΥΛΟΣ, Βοργιατζίδης, ΤΣΙΦΛΙΔΗΣ, Σακαλής Μ., Καλαϊτζίδης, Παπαδόπουλος.

ΚΑΒΑΣΙΛΑ: Πάτρας Γ., Πάτρας Ρ., Ντινόπουλος, Πάτρας Κ., Τουτουντζίδης (60’ Δούμας), Ισλάμι (46’ Τεντσογλίδης), ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗΣ, Κουτσιάδης, Τσιάμπας Τ., Μούζι, ΤΣΙΑΜΠΑΣ Κ.

Μετά από ένα αμφίρροπο και χωρίς τέρματα πρώτο ημίχρονο, η Καβάσιλα μπήκε στο δεύτερο 45λεπτο με γρήγορο γκολ. Οι φιλοξενούμενοι διατήρησε σε όλο το ημίχρονο το προβάδισμά τους και λίγο πριν το τέλος σημείωσε δεύτερο τέρμα και «σφράγισαν» τη νίκη τους.

ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ – ΑΣΩΜΑΤΑ 2-2

Σκόρερ: 18’ Ρηγόπουλος 0-1, 50’ Λίβας Ε. 1-1, 64’ Καφετζής 1-2, 70’ Λίβας Ε. 2-2

Διαιτητής: Χρυσάνης

Βοηθοί: Σιουκιούρογλου, Ευθυμιάδης

ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ: Λίβας Σ., ΛΙΒΑΣ Ε., Τσιλώνης Π., Κυριακίδης (75’ Λίβας Α), Υγρόπουλος, ΔΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, Τσιλώνης Ε., ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, Τσακαλίδης (46’ Σολάκογλου), Δάμτσιος, Τσιάτσης (46’ Δίπλας).

ΑΣΩΜΑΤΑ: Νατσάλης, Σερασκιέρης, Μπαλτζής, ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ, Τσιώμος, ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ, Πολιτίδης, ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ, Καλπακίδης, Καφετζής, Χειμωνόπουλος.

ΓΕΝΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ:

Δυο φορές προηγήθηκαν τα Ασώματα στην Αγία Βαρβάρα αλλά ισάριθμες φορές οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση. ΟΙ φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ πριν το εικοσάλεπτο και διατήρησαν σε όλο το ημίχρονο το προβάδισμά τους. Η Αγία Βαρβάρα ισοφάρισε στο ξεκίνημα του Β’ μέρους αλλά τα Ασώματα έφτασαν και δεύτερη φορά στο γκολ.  Η Αγία Βαρβάρα ισοφάρισε και δεύτερη φορά και το 2-2 έμεινε ως το φινάλε.

Ξέφυγαν Άγιος Γεώργιος και Λευκάδια στον Β’ όμιλο

Με νίκες ξεκίνησαν οι δυο πρωτοπόροι του Β’ ομίλου πλέι οφ. Ο Άγιος Γεώργιος επικράτησε με 2-0 του Ολυμπιακού Νάουσας και ο Άγιος Γεώργιος κέρδισε με 3-1 το Ζερβοχώρι. Στον όμιλο των πλέι άουτ, η Επισκοπή κέρδισε στον Τρίλοφο με 2-4 ενώ στην Ραχιά η τοπική ομάδα και η Πατρίδα έμειναν στο 2-2.

Βοηθοί: Σαμαράς, Ζαχαριάδης

ΛΕΥΚΑΔΙΑ: Κασαπίδης (95’ Αντιφάκος), Καϊσίδης, Σκαρλάτος, Μισαηλίδης Π., Ηλίας, Κοσμάς, ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ, Δημητρούσης (94’ Αμανατίδης Β), ΠΑΤΣΙΑΒΟΥΡΑΣ, Τάνης (91’ Δρενοβιάδης), ΜΙΣΑΗΛΙΔΗΣ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.: Φερλαχίδης, Λένος, Μήτσικας Α. (56’ Μάινος), ΜΗΤΣΙΚΑΣ Θ, ΣΑΜΑΡΑΣ, Μήτσικας, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ, Χαρατσίδης, Σάκκος (88’ Παρούτης), Μπλιάτκας, Σύρκος (70’ Σερδαρίδης).

Στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης κρίθηκε το ματς στα Λευκάδια. Οι γηπεδούχοι, συνάντησαν σθεναρή αντίσταση από τους νεαρούς του Ολυμπιακού Νάουσας αλλά έκαμψαν την αντίστασή τους δυο φορές στα τελευταία έξι λεπτά της κανονικής διάρκειας και πήραν τη νίκη.

ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΖΕΡΒΟΧΩΡΙ 3-1

Σκόρερ: 3’ Τηλκερίδης Π. 0-1, 24’ Τσιότσιος 1-1, 42’ Γερμάνης 2-1, 77’ Σαρκατζής 3-1

Διαιτητής: Μαλούτας

Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος, Αργυρίου

ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ: Κωνσταντινίδης, Τουλουμτζής, ΛΙΑΤΣΟΣ, Ορφανίδης (83’ Σαντίνι), Εμμανουηλίδης (83’ Στολτίδης), Γερμάνης (83΄’ Ντρίζι), ΦΟΥΡΚΙΩΤΗΣ, Γκανιός (46’ Καριπίδης), Γκουργκούτας (60’ Σπυριδωνίδης), ΤΣΙΟΤΣΙΟΣ, Σαρκατζής.

ΖΕΡΒΟΧΩΡΙ: Φλώρος, Διαμαντίδης, Γαϊτανίδης Α, ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ, Μήτρου, ΓΑΪΤΑΝΙΔΗΣ Φ. (88’ Δάγγας), Μπάμπος (85’ Γαϊτανίδης Ε), Τηλκερίδης Π. (85’ Τηλκερίδης Δ), Μουρατίδης (58’ Μήτρου), Ντατσής, Τηλκερίδης Χ. (58’ Μερόκος)

Την πρώτη του νίκη σημείωσε στην β’ φάση ο Άγιος Γεώργιος. Αν και δέχθηκε στο ξεκίνημα του ματς, ανασύνταξε τις δυνάμεις του, ισοφάρισε πριν το ημίωρο και πήρε το προβάδισμα πριν την ανάπαυλα. Οι γηπεδούχοι, παρά τις προσπάθειες του Ζερβοχωρίου, κράτησαν το 2-1 και στο 77’ σημείωσαν το τρίτο γκολ.

ΡΑΧΗ – ΠΑΤΡΙΔΑ 2-2

Σκόρερ: 8’ Ορφανίδης 0-1, 24’ Παναγιωτίδης 1-1, 25’ Νομικός 1-2, 44’ Παναγιωτίδης 2-2

Διαιτητής: Μαυρίδης

Βοηθοί: Κωστογλίδης, Τσίτσης

ΡΑΧΗ: Παπαδόπουλος Σ., Σταυριανίδης, Παπαδόπουλος Ρ., Τόκας (79’ Παρμάκας), ΓΚΙΤΣΙΟΣ, ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ, Φωτιάδης, Σιδηρόπουλος, Κανδυλίδης, Δαμιανίδης, ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ.

ΚΑΒΑΣΙΛΑ: Λίκα, Σιδηρόπουλος (46’ Κρεμλίδης), ΣΑΙΠΙ, Τσουλχάι, ΧΑΚΑ, Τούσα, ΝΟΜΙΚΟΣ, Μωυσίδης, Καλαϊτζίδης, Κώτελης (70’ Τσιούχας), Ορφανίδης.

Δυο φορές προηγήθηκε η Πατρίδα στην Ραχιά, στο πρώτο μέρος αλλά ισάριθμες φορές η γηπεδούχος ομάδα έφτασε στην ισοφάριση. Στο δεύτερο μέρος, παρά τις προσπάθειες των παικτών, το 2-2 έμεινε ως το τέλος.

ΤΡΙΛΟΦΟΣ – ΕΠΙΣΚΟΠΗ 2-4

Σκόρερ: 10’ Παπαδόπουλος Δ 1-0, 24’ Ιωαννίδης 1-1, 39’ & 47’ Καρυπίδης 1-3, 60’ Στυλιανού 1-4, 80’ Κουιρουκίδης 2-4

Διαιτητής: Παζαρτζικλής

Βοηθοί: Μπέκας, Ασβεστάρας

ΤΡΙΛΟΦΟΣ: Φύκατας, Αντωνίου, Πετεινάρης, Παπαδόπουλος Γ., Παπαδόπουλος Δ. (65’ Κουιρουκίδης), Καρανάτσιος (70’ Δουλγερίδης), Πρατσουλάκης, Καζάνας (46’ Πρυμίδης), Μίχος (46’ Σπυριδόπουλος), Ακριβόπουλος.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ: Κερμανίδης (72’ Αντωνίου), Χαλντέντα, Ιωαννίδης, Δήμου Ι., Δημητρίου, Στυλιανού, Χαραλαμπίδης, Αγιάζι (46’ Σκεντερίδης), Χαραλαμπίδης Σ (75’ Σαρασίδης), Καρυπίδης, Δήμου Β.

Η Επισκοπή αν και δέχθηκε νωρίς γκολ, ισοφάρισε και πήρε προβάδισμα στο πρώτο μέρος ενώ σημείωσε άλλα δυο γκολ στο δεύτερο 45λεπτο και πήρε μια άνετη νίκη στον Τρίλοφο.