Α' ΕΠΣΗ: Νίκες για Τριπόταμο και Αγκαθιά, ήττα σοκ της Νάουσας από τη Μελίκη!
ΝΑΟΥΣΑ - ΜΕΛΙΚΗ 2-3

Με τα ματς της 16ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Α' κατηγορίας της ΕΠΣ Ημαθίας.

Η τριάδα της κορυφής διασπάστηκε μετά από αρκετό καιρό, μιας και η Νάουσα γνώρισε εντός έδρας ήττα-σοκ από τη Μελίκη με σκορ 3-2, έπειτα από ένα συναρπαστικό παιχνίδι! Η Μελίκη προηγήθηκε 0-2 στο ημίχρονο, η Νάουσα ισοφάρισε 2-2 στην επανάληψη και ενώ πίεζε για το νικητήριο γκολ, αυτοί που το πέτυχαν τελικά ήταν οι φιλοξενούμενοι στις καθυστερήσεις με τον Παρσόπουλο!

Αντίθετα, εύκολη νίκη πέτυχε ο Τριπόταμος που πέρασε με το εντυπωσιακό 8-0 από την Κουλούρα (τέσσερα γκολ ο Σκαθαρούδης!), όπως και η Αγκαθιά που κέρδισε στο γήπεδό της με 5-0 τον Άχθο Αρούρη (χατ-τρικ ο Γκόγκιτς).

Από εκεί και πέρα, η Αγία Μαρίνα επικράτησε δύσκολα εντός έδρας του Κοπανού με σκορ 1-0, ενώ το Μακροχώρι πέρασε άνετα από το Ροδοχώρι με 3-0.